Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar érettségi?

Emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Valójában angol szakra szeretnék menni, tehát mindenképpen kell emelteznem angolból, a kérdés az,hogy szerintetek milyen feltételek mellett érdemes belevágni a magyar emeltbe, ugyanis a plusz 50 pont elég szépen hangzik, csak nem tudom, megérné-e egy rossz emelttel mikor garantált a jó közép.(És tartok tőle, hogy a többi érettségimet is lerontaná a magyarra való felkészülés) Járok fakultációra és Trefortos előkészítőre, de ettől függetlenül elég reménytelennek látom, hogy sikerüljön. Lehet,hogy így februárban már késő ezen gondolkodni; és inkább a közép felé hajlok, de kíváncsi lennék pár tapasztalatra/ötletre. Köszi!

2013. febr. 6. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Lehet, hogy én a helyedben nem vágnék bele. Én magyar emeltre készülök és az összes időmet elveszi :/
2013. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha februárban nem érzed a tudásodat elég biztosnak, akkor szerintem ne vágj bele! Egy évvel ezelőtt érettségiztem, de már szeptemberben elkezdtem átrágni magam a gimnáziumi tankönyveken (4 db.), és így sem értem a végére. (Aztán meg persze hiányzott is az az elmaradt idő/tudás.) Nekem jól sikerült az emelt érettségim (az írásbeli 82%, a szóbelivel lehúztam 79%-ra), de én mindig is nagyon szerettem olvasni, ehhez nem elég pár hónap. Ha jó íráskészséggel és helyesírással rendelkezel, vannak önálló ötleteid, és elég kreatív vagy, csak akkor érdemes belevágni. Az emelten - bár gondolom, te is tudod - kötelező három fogalmazást írni, amelyekhez a fent leírtak és az olvasottság elengedhetetlen. A témákra nem lehet előre felkészülni, de kötelező irodalmi példákat is hozni (nem feltétlenül a tananyagból), szóval nem egyszerű, de megcsinálható, ha elég ismeretanyaggal rendelkezel és ügyes vagy.
2013. febr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valójában az íráskészség, helyesírás, irodalomszeretet jelenti a legkevesebb problémát, inkább az bizonytalanított el,hogy olyan szintű lexikális tudást igényel főleg a 'szövegértés' rész, amivel azt se tudom, hol kéne kezdenem a pótlást, pl.: ritmus, verselés felismerése, illetve a nyelvtan úgy általánosságban. Felkészítőkönyvekben, feladatsorokban olyan dolgokkal találkoztam amikkel még soha; és úgy összességében úgy érzem, pont olyan dolgokat és úgy tudok amiket nem, vagy nem ilyen formában kérdeznek. Köszi a válaszokat! :)
2013. febr. 7. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!