Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Késések szabályozása?

Késések szabályozása?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok, és idén sikerült összegyűjtenem 10 késést. Mondanom se kell hogy eléggé bepipult az osztályfőnököm, azzal fenyegetőzik, hogy még 2 és kirúgnak. Próbáltam utánanézni a dolgoknak, de amit találtam neten, az merő ellentétben állt azokkal a dolgokkal amiket az iskolai szabályzatomban láttam, ami csak még jobban bezavart.


Van erre vonatkozó jogszabály? És tényleg kirughatnak késések miatt, miközben én még tanköteles vagyok?



2013. febr. 6. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. a 10 óra igazolatlan akkor csak figyelmeztetést kapsz plusz a jegyzőnek is szólnak hogy mi a szitu aztán majd eldől mi lesz, de mivel tanköteles vagy csak 30 igazolatlan után vághatnak ki, de az sem úgy megy hanem eltanácsolnak egy másik iskolába, mert a sulit nem hagyhatod abba.
2013. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem is akarom itt hagyni. Jó tanulónak számítok, sok versenyen részt veszek, csak van egy nagy hibám: szeretek sokat aludni... Amúgy csak 30 igazolatlan óra után tanácsolhatnak el? És a késéseket akkor külön nem is büntethetik? valami olyasmit olvastam hogy össze kéne adniuk a késések idejét, és úgy csak olyan 2-3 órányi "igazolatlan óra" jönne nekem ki.
2013. febr. 6. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
De talán elsőnek a házirendet kellett volna átlapoznod.
2013. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A házirend "fegyelmi eljárás"-ról ír, ami fogalmam sincs mi. Amúgy meg nem hiába kérdeztem hogy mi az erre vonatkozó jogszabály, a házirendet nem igazán frissítgetik, elképzelhető (és az alapján amit most tudok valószínű) hogy nemcsak homályosan fogalmaz, hanem összeütközésben is van az oktatási törvénnyel több pontban is, ilyenkor meg (gondolom) a törvény az érvényes.
2013. febr. 6. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!