Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a diploma megszerzése...

Megéri a diploma megszerzése az időt/energiát/árat, csak azért, hogy diplomás lehessek?

Figyelt kérdés
Rengeteget gondolkodom, és egyszerűen nem tudok dönteni. 26 vagyok, és bár anno jártam főiskolára, otthagytam idő előtt, mert elkezdtem dolgozni és bejött, szeretem, amit csinálok. Most már keresek annyi pénzt, hogy megengedhessem magamnak a tandíjat, de van értelme 3 évig, évi 10 havi szombatot + tanulás időt rászánni, perkálni érte kb. 1.4 milliót összesen, csak azért, hogy legyen egy klassz diplomám, és ne csak érettségivel rendelkezzek? :(

2013. febr. 7. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha így bejött neked az élet, akkor nem sok értelme van, kivéve, ha az önbecsülésednek jót tenne a diploma.
2013. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem kell túlzásokra gondolni, nem keresek sokat, csak szeretem a szakmát, amibe időközben betanítottak. Szóval nem váltanék pályát semmiképpen se.

Az önbecsülésemnek mindenképpen jót tenne, de elég magas az ára annak, hogy kicsit jobban érezzem magam.. nem tudom, hogy megéri-e.

2013. febr. 7. 14:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szorulsz rá a diplomára ak ne fecséreld erre se a pénzed se az idődet, ettől te még lehetsz egy rendkívül művelt és finom úriember. apukám is ilyen :D
2013. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A munkádnak van köze ahhoz,

amit tanulmál(?)

2013. márc. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mi az amibe "betanítottak"
2013. márc. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szükséges a munkádhoz(papír)

lehet tényleg nem sok értelme van

2013. márc. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ugyanazt a fősulit gondoltad volna

folytatni(ahova már jártál?)

2013. márc. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Abbólmennyitvégeztél el(?)!


Mert lehet beszámítanák

2013. márc. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nincs köze a mostani szakmámnak az eredeti főiskolás szakomhoz.

A beszámíttatás érdekesebb kérdés. Az a helyzet, hogy szívem szerint az új területen szeretnék tanulni mindenképpen, ha már tanulok, úgyhogy akkor nincs mit beszámíttatni.

Vagy esetleg tényleg visszamehetnék a régi szakomra, és akkor nem 3.5 év, hanem 1-2 év az elfogadtatások miatt, dehát akkor az aztán tényleg az ablakon kiöntött pénz, mert semmi gyakorlati haszna nem lesz soha ;(

2013. márc. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!