Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora kereslet van a BME-n...

Mekkora kereslet van a BME-n végzett mechatronikai mérnökökre?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy átfedés a három fő mérnöki szak között, de mégis mennyire lehet vele elhelyezkedni manapság? Vagy sokkal inkább megéri szakosodni gépészmérnöki vagy villamosmérnöki irányba?

2013. febr. 7. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
BME diplomával bárhol. Csak végezz gyakornoki állást az egyetemi évek alatt, hogy ne kelljen pályakezdőként szívnod.
2013. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
A BME-t a világon mindenhol ismerik és aki itt végez az biztos könnyen eltud helyezkedni. Más egyetemeken végzett mechatronikai mérnökök nem nagyon tudnak elhelyezkedni, dehát ez nem véletlen mert itt a legszinvonalasabb és legjobb a képzés a többi egyetem alig ér valmit.
2013. febr. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A második válaszadó csak egy troll, aki itt éli ki a frusztrációit azzal, hogy nagyképű műegyetemistának adja ki magát. Nem kell vele foglalkozni.


A kérdésedre válaszolva: nagyon nagy rá a kereslet. Tekintve, hogy ma már kb. mindenben van elektronika, ami bonyolultabb, mint egy lapát, ez csak nőni fog. Szerintem bátran jelentkezz rá (és készülj fel, hogy erre a szakra nagyon magas a bejutási ponthatár). Sok sikert!

2013. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
2. válaszadó - Troll: Így van, ne is figyelj rám, tök mind1 hol végzel. A tapasztalataid alapján később ugyis rájössz mi a helyzet valojaban.
2013. febr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Te figyu,2. és 4.hozzászóló!Miből gondolod,hogy BME annyira sokkal jobb lenne minden más egyetemnél?Végeztél ott is,meg még az összes többi műszaki képesítést adó egyetemen,hogy tudod?ÉN járok BME-re is,és egy másik,vidéki egyetemre is(egyik gépész,másik mechatronika),és képzeld,bizonyos területen egyik,másikon a másik a nehezebb.Vagyis nem is az,hogy nehezebb,mert én mindkét helyen ugyanúgy szorgalmasan tanulom,amit kell,így egyiken se olyan nehéz átmenni a vizsgákon,mindkét helyen kb ugyanúgy teljesítek,hasonló az átlagom.Én mondjuk már bánom,hogy elkezdtem a mechát,mert annyira nem tetszik,így talán az még nehezebb is,de valszeg csak azért,mert nem annyira kedvelem.


Kérdezőnek:szerintem jobban megéri szakosodni vmire,tehát villamos,vagy gépészmérnök.Vagy ha mechát választod,akkor csináld úgy,mint én,mondjuk járj gépészre is mellette(vagy villamosra).Úgy a kettő nem olyan túl nehéz,de pluszt ad a gépészhez(amit mostanság elég sokan tanulnak),de a mechásokhoz képest is jobban értesz a gépekhez.De ha túl nagy falatnak érzed,akkor inkább menj gépészre vagy villamosra,ha nagyon érdekel még a mechatronika,vagy elektronika,akkor mehetsz tovább mecha vagy villamos msc-re.A kezdő mérnökökkel pont az a para,hogy semmihez se értenek igazán.Na most egy mechás meg aztán végképp nem ért igazán semmihez kikerülvén a suliból,mert három dolgot tanul keverve,de azért egyiket se igazán nagyon alaposan.Oké,hogy önmagában is képes pl robotokat karbantartani,egyszerűbb intelligens rendszereket tervezni,stb,de azért még külföldön sem annyira elterjedt,hogy olyan keresettek legyenek a szakemberek,mint a gépészek,vagy villamosmérnökök.Egyébként is,nagy valószínűséggel egy cég inkább fog alkalmazni két embert(villamosmérnököt és gépészmérnököt),ha ténylegesen mérnöki tudást igénylő melóról van szó,ahol mindenki a maga szakterületén profi,ha meg nem,akkor sima karbantartó technológust keres(vagy alkalmaz mechás mérnököt,de diplomás emberhez méltatlan fizuért).

2013. júl. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
BME mechára járok félévente átlagban hetente 35 órám van, ezzel szemben egy óbudais ismerősömnek ugyanazon a szakon 25... mindenki vonja le a következtetést.
2013. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a "saját intézménye a legnehezebb", mert azt tapasztalja meg, hogy ott mi van és milyen kemény, de az nem azt jelenti, hogy bárhol máshol sokkal könnyebb lenne vagy nehezebb lenne.

Akinek eddig ér el az agya, és nem használja a józan eszét, annak süljön le az arcáról a bőr, hogy ilyen szakokra jár, amik önálló gondolkodásra tanítanak és nem arra, hogy azt szoppantsd be, és ismételgesd gondolkodás nélkül amit másoktól hallasz.

Mindenki dobálózik olyan reális példákkal, akkor tessék itt van nekem is kettő:

- Győrben másodéves gépész hallgató vagyok, 450 ponttal felvételiztem, országos műszaki versenyeken top 10-ben voltam, matek és fizika fakt után keményen küzdök azért, hogy mindenből meglegyen az aláírás. Nincs buli, se élet, otthon sem voltam hónapok óta.

- Volt osztálytársam "csak" matek meg fizika faktal ment a BME-re gépész szakra ő is szintén, ott sem könnyű nyilván, mint ahogy máshol sem, de érdekes haverom kb ugyan annyi adottsággal mint nekem, kevesebb idő és energia befektetéssel(eljár bulizni van élete és hasonlók) 5-höz közeli átlaga van.

- Másik közeli ismerősöm VBK-án van, ő is komoly felkészülés után ment oda, összes zh-kat full pontosra írja majdnem, és a hallgatóság 80%-a minden tárgyból 4-es 5-ös zh-kat ír egy két kémiás tárgyon kívül, úgy hogy hozzám képest semmit dolguk nincs. Gyakorlatokon leadott példákat kérik vissza meg az előadáson leadott elméletet ugyan úgy csak példákban más számokkal.


Ez nem mendemonda meg duma, hanem a tiszta valóság és tény.

Kérdem én a BME-és kollégákat, hogy ezeket akkor mivel magyarázzák? Vagy hogyan fér össze azzal, hogy a BME-én a legjobban kell szétszakadni és mérföldnyi különbség van nehézségben az ország bármely más műszaki profilú intézményével szemben?(a közvélemény szerint)

2013. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Úgy, hogy te nem vagy a szakodra való.
2013. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan ez lehet meg a maradék összes emberrel,aki hasonló kompetenciákkal jött ide te agyoniskolázott. Szerinted ha országos szinten jó voltam gépelmekből, mechából géprajzból,
2013. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És matekkal meg fizikával is jó barátságban voltam mindig ahogy most is akkor alkalmatlan vagyok a pályára? Te gyökér amikor te valószínűleg deriválni tanultál matek fakton engem már akkor országosan elismert okleveles gépészmérnökök tanítottak. Te biztosan jobban vágod, hogy ki alkalmatlan vagy alkalmas egy ilyen pályára. Azért regisztráltam ide

, mert reméltem értelmes emberek kommunikálnak itt. De úgy néz ki ez csak egy hiú ábránd volt.

2013. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!