Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mechatronikai mérnök mennyit...

Mechatronikai mérnök mennyit keres? Van-e rá kereslet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
persze
2010. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is annak tanulok. Azt mondják, hogy nagyon hamar, meg könnyen el lehet helyezkedni vele, mivel az itteni hallgatók elsajátítják a villamos mérnöki-, a gépészmérnöki ismereteket, illetve megtanulnak programozni. Egyszerűen a mechatronikai mérnök képes megtervezni, megalkotni úgy szerkezetileg, mint elektronikailag a gépet és még programozni is tudja. Eddig ehhez kellett egy gépész mérnök, egy villamos mérnök, meg egy programozó. Mivel fejlődik a világ, muszáj volt egyesíteni ezeket.

Amúgy nagyon nehéz, de ettől függetlenül én szeretem. Sok sikert neked is. Szerintem nagyon modern.

2010. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az előző vagyok...

Csak annyit akarok mondani, hogy minden ami körülvesz téged mechatronikai eszköz. Pl az automata mosógéped, az autód...

2010. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 booster00 válasza:
100%

Kezdő: 230-280 ezer

3 év tapasztalattal: 280-350 ezer

több, mint 5 év tapasztalat, illetve vezető beosztás:

500-800 ezer

Fennti összegek bruttó, és kerekített értékek.

Kellemes napot!

2011. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

MSc szinten simán elkérhetsz 200 ezer nettót ha jó helyre mész. És ennél nagyobb kereslet kevés dologra van... pofátlanul beadhatod gépész és villamosmérnök melókra is, mivel ez a kettőnek a keveréke. (persze szabad idődben muszáj lesz belemászni valamilyen programnyelvbe illetve mindenképp vegyél fel PLC-s tárgyat, ezeket nem fogják fele olyan mélyen sem oktatni mint amire majd szükség lesz).


Egyébként én most épp mechatronika MSc-re járok gépész után és szerintem könnyebb, mivel nem megy olyan mélyen bele a gépészeti részébe meg az elektronikába sem, hogy belepusztuljál. Matekot és fizikát tudni kell, ha érted a matek részét már fél siker.

2013. febr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég is az amennyire belemegy a dolgokba. Sajnos így is sok olyan dolog van, amit sima mérnökként a büdös életben nem fogsz felhasználni. Persze szükségesek ha az ember jobban bele akar mélyülni...de arra meg ott van az msc. Amúgy meg ha el is helyezkedsz valahol, úgyis ott betanítanak. Az alap persze szükséges, de sajnos van amit csakis tapasztalat útján tanul meg az ember.

A nyugati stílus ebből a szempontból jobb. Egyetem közben bepakolnak egy gyárba csicskának (mérnöktanoncként), ott majd rádragad valami. Egyetem után pedig már van némi tapasztalatod.

A kérdésedre válaszolva: igen keresett szakma, és csak most kezd bejönni divatba.

2013. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
persze, ez számomra is pozitívum, hogy nem megy olyan mélyen bele, villamosmérnököknél ilyen Elektromágneses mezők szintű tárgyaknak már nem látom értelmét, amik teljesen elszállt problémákkal foglalkoznak és kb a mondat felét akkor sem fogod fel 3 olvasás után, ha egész addig szín ötös voltál, gépészeknél dettó a lengéstan és társai. A mechatronika képzés valahogy gyakorlatiasabb, mindkettőből a hasznosabb tárgyakat kapja az ember. az pedig az én meggyőződésem, hogy egy nyelven tanácsos mellette jól megtanulni programozni!
2013. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 booster00 válasza:
Sziasztok, még egy kis kiegészités (3 évvel késöbb... ) A mechanika, áramlás és hőtan, gépelemek PONTOSAN UGYANAZ a tantárgy, mint a gépész kollegáknál. Ugyanazon a gyakon ültünk bennnt, megegyező pontozási rendszerben. Semmi különbség nem volt. elektronikát kellő mélységig oktatják. Ennél részletesebb nem kell (hacsak nem vagy valami alkalmazott fizikus egy kutató intézetben!) Attól ne féljen senki, hogy a mechatronikás levesebbet fog tudni. A cégek egyre jobban keresik a komplex tudásu embert. A cég saját rendszerébe úgyis munka közben fogsz betanulni/szokni. Hajrá
2016. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!