Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek a Pannon Egyetemre...

Felvettek a Pannon Egyetemre mechatronikai mérnök hallgatónak, olvastam az egyik levelükben, hogy az első héten szintfelmérőket írunk (matek, fizika, kémia). Ezeknek mi a jelentőségük?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk annak idején csak matek és fizika szintfelmérő volt.


Számítógép előtt történt, látod a feladatot, az előtted lévő papíron kiszámolod, majd bejelölöd a helyes választ a 4 közül, a végén kiírja a százalékos eredményt. Tippelni is lehet, szóval igazán nagy jelentősége nincs.


Indulnak ilyen felzárkóztató kurzusok matekból és fizikából, és ez a szintfelmérő szerintem csak arra jó, hogy el tudd dönteni magadban, hogy szükségesnek tartod-e, hogy járj ilyen felzárkóztató kurzusra is, vagy sem. Olyat nem hallottam, hogy bárkinek kötelezővé tették volna, hogyha pl. 50% alatt teljesít, akkor járnia kell. Ezt mindenki maga dönti el.


Meg persze meg akarják ijeszteni az elsősöket, hogy vegyék komolyan a matek/fizika tanulását. Ami egyrészt jogos is, másrészt viszont lássuk be, ezek a tesztkérdések nem mindig azt a tudást mérik, amire neked ott matek/fizika előadásokon majd szükséged lesz.

Vagy hiába írod meg 100%-ra a matek vagy fizika szintfelmérőt, semmi előnyöd nem lesz, hiszen rengeteg új dolgot kell megtanulni már első félévben is.

2012. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél, köszi.

Azt még leírnád, hogy mikor volt az az "annak idején"? :)

2012. aug. 27. 08:17
 3/5 anonim ***** válasza:

én 2009-ben jártam PE MK-ra. kb semmi jelentőssége se volt. max akinek megvolt 50% a matekon, az kapott 5 plusz pontot az első ZH-ba. ha jól emlékszem, a kar átlaga kemény 8 % volt. szóval ilyen szintűre kell számítani. :-D

persze azóta lehet már változtak a dolgok.

2012. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én BME-s vagyok, nálunk ha nem sikerül 50%-ra, akkor bevezető matekra kerülsz, ahol aláírásért kell "küzdened", ha megvan az 50%, akkor nem kötelező, de bejárhatsz bev.matekra, persze akkor már nem kell az aláírás. Tehát itt ennyi, így sem, úgy sem szívsz igazából, max. ismételsz egy kicsit, az sosem árt. :)
2012. aug. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a bev.matek 2 "ingyen kredit", tuti hogy mindenki megkapja, szóval megéri.
2012. aug. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!