Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweisesek! (orvosi,...

Semmelweisesek! (orvosi, gyógyszerészeti) Milyen érettségi eredményekkel kerültetek be? Az évvégi jegyeitek segítettek valamit? Hogyan tanultatok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Egy ismerősömnek a közép matekja 99% lett, a magyar 98%, az emelt kémia 86% az emelt biosz 89%

Végig kitűnő volt. Alapból zseni a csaj, de rengeteget tanult.:)

2012. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát most megnyugodtam -.-':DDD
2012. dec. 29. 19:30
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem mindegy, hogy más mivel jutott be? A ponthatárt kell elérni. Tök mindegy, hogy más 499 ponttal jut be, ha ponthatár csak 430, és neked 435 pontod van...
2012. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak arra kíváncsi, hogy nagyjából mire számíthat.

Én tavaly duplázni akartam, de az emelt kémiát elcsesztem, csak 70% lett. De szerencsémre a közepes kötelezők meglepően jól sikerültek, pedig azokra nem is tanultam. Matek 80, magyar 93, töri 95, német... nem emlékszem, nyolcvan-valamennyi. Az emelt biosz pedig 88 vagy 89. Összesen 440 pontom lett. Meglepődtem, hogy bekerültem, de nagyon hálás vagyok, és imádom az egyetemet :)

2013. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ja, a tanulmányi átlagom pedig kitűnő volt, talán matekból volt utolsó előtti évben négyesem.
2013. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a ponthatárt kell elérni és igen csak kíváncsi vagyok...huhh utolsó gratulálok!! Bárcsak nekem is sikerülne...
2013. jan. 2. 20:27
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, én is duplázni akartam, ami szerencsére sikerült is, mert a magyart ki nem állhatom és a matekomat is csúnyán elrontottam. :) én 91% emelt kémiával és 84% emelt biosszal kerültem be, de nálam sokkal többet nyomott a latban a két nyelvvizsgám, plusz a sporteredmények! :) Sok sikert az érettségihez, biztosan sikerülni fog! Hajrá! :)
2013. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó miért mondod, hogy sokat nyomott a latba, amikor a két emelt már így is 80 pont+egy középfok 28 pont és meg is van a 100..
2013. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Sziasztok, nekem is lenne egy kérdésem, ha nem haragszol kedves kérdező:) Mint említettétek, ha a pontszámaim jók az érettségik után, az nem számít, hogy például középiskolában a 9-10 rosszul sikerült? Szóval a 4 év alatt muszáj kitűnőnek lenni ahhoz, hogy bekerüljek? Vagy elég ha rátanulok az érettségikre és megvannak a pontszámaim?
2013. jan. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
hát én úgy emlékszem, hogy minden tantárgyból az utolsó két évet nézik. tehát a kötelezőknél úgy van, ahogy mondtad, a választhatónál meg attól függ, mit írsz be. Például nekem kémia tizedikig volt, abból az utolsó két év az a 9-10. Bár a felvételimben a bioszt vettem számításba, ott 11-12 volt. Ergo, igen, csak az utolsó két év számít + érettségi. Én mindig azt mondom (már csak a saját példámra utalva is), hogy nem szabad csak a duplázásra hagyatkozni, mert simán melléfoghatsz. Én például az őszi érettségin 95%-ot írtam, utána is egész évben kémiáztam, kisujjból kiráztam a feladatokat. De az emelt írásbeli napja előtt derült ki apámnál, hogy előrehaladott rákja van, és el sem akartam menni a vizsgára. Végül elmentem, de agyban nem ott voltam, így sikerült is alul teljesítenem, 70 %-os lett. Aztán ráadásul a szóbelimet is erősen lehúzták (amúgy nem szoktam a tanárra fogni a bénázásomat, de itt tényleg úgy volt:), és végül csak 72 vagy 73%-os lett a dogám.
2013. jan. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!