Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre lenne érdemes...

Melyik egyetemre lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségizem, szeptembertől pedig egyetemre szeretnék járni. A szakot már kiválasztottam, de nem tudok dönteni a pécsi és a szegedi egyetem között.. Igazából egyik városban sem voltam még soha. Mindkettő ugyanolyan messze van innen(250 km), valamint a két iskola is hasonló szintet képvisel ahogy tudom. Mi alapján döntsek akkor? :)


Tudom hogy nem a gyk alapján kéne döntenem a jövőmmel kapcsolatban, nem is ez a célom, csak kíváncsi lennék esetleg szegedi és pécsi diákok véleményére a környezetről, suliról stb.. Köszönöm előre is.



2013. febr. 10. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem Szeged városával s az egyetemével kapcsolatban csak pozitív tapasztalataim voltak. Az egyetem könyvtára hatalmas, felújított épület, nagyon jó környezetet s jó lehetőségeket biztosít a tanulásra, s hatalmas a készlete mindenből, ennyit el tudok mondani biztosra, mert azt teljesen bejártam már. Az egyetemhez tartozó könyvtár is szempont lehet, nem az első, de azért számít. :)

Kellemes környezet, nagyszerű város, lakható, szép, fiatalok városa.

Amit eddig olvastam, az egyetem magas színvonalat képvisel. Ha az Alföldről van szó, akkor DE vagy SZTE ami szóba jöhet a továbbtanulás szempontjából.

Statisztikák alapján dönts, amelyek olvashatóak a Felvi Tájolóban, vagy a HVG magazin egyik különszámában, aminem címe: Diploma 2013

Oktatók minősítése, egy hallgatóra eső minősített oktatók száma, hallgatók átlaga, hallgatók bejutási pontszámai, stb. Ezek alapján szoktak felállítani rangsorokat egyetemek s karok, szakok között.

Tantervi hálókat is kereshetsz az egyetemek weboldalán. Utána nézni az egyetemnek milyen kitüntetései vannak, vagy fokozatai, stb.

2013. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ :)


Eddig is csupa jót hallottam Szegedről meg az egyetemről is, úgy tűnik te is nagyon szerettél oda járni.


Pont olyan helyet keresek amit leírtál, egy kellemes, élhető helyet(nem véletlenül nem került szóba Budapest). Ha tényleg ilyen akkor ott a helyem :)

2013. febr. 10. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm Pécsre járt, és nagyon utálta, egy év után el is jött onnan. Eddig nem sok jót hallottam róla. Viszont van egy ismerősöm, aki szintén oda jár és imádja, szóval lehet, hogy szakfüggő. Azonban Szegedről eddig én is csak jókat hallottam.
2013. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazából én is úgy gondolom, hogy egyénfüggő, lehet hogy imádni fogom a helyet ahova kerülök, lehet hogy nem.


Kicsit vakon kell meghúzni ezt a döntést, és majd idővel kiderül hogy bejött-e vagy nem.

2013. febr. 10. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikusabb város Pécs, mert jó túrázó helyek vannak a környéken, más szempontból viszont Szegedet nem ismerem, tehát így nem tudok véleményt mondani.


Ami az egyetemeket illeti, nem tudom szándékosan, vagy nem, de a legfontosabb információt hagytad ki. Hogy milyen szakra akarsz menni.


Ha pl. kémiára vagy biológiára a TTK-n akkor nehogy Pécset válaszd... De tényleg eszedbe ne jusson, nagyon-nagyon megbánnád!!!!


Ha informatikus szeretnél lenni, akkor Szeged a jobb, de semmi baj Péccsel sem.


Ha orvos, fogorvos vagy gyógyszerész szeretnél lenni, én Pécset ajánlom inkább. Ha közgazdász, akkor szintén. Ha bölcsész, akkor fogalmam nincsen.

2013. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is most megyek majd egyetem,re mindenképpen Szegeden maradok. Mivel én itt élek, jól ismerem a várost, bátran tudom ajánlani. Nem túl nagy, nem túl kicsi, az egyetemváros rész szép, tiszta, színvonalas, a könyvtár hatalmas. Eddig ahol jártam, mindig barátságosan fogadtak, szóval nekem szóba se jöhet más egyetem. :) A közlekedés viszonylag jó, bár vannak felújítások, ami néha megnehezíti, de csak ajánlani tudom a várost! :)
2013. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves belagezapista!

Azért nem írtam, hogy milyen szakra akarok menni, mert utánanéztem, és mindenhol azt írták hogy közel egy szint a kettő.Informatikusnak fogok tanulni amúgy:)


4. válaszadónak pedig: én egy nagyon kis városban lakom Észak-Magyarországon, rendes utak, normális közvilágítás nincs, szórakozási lehetőségekről nem is beszélve.. Nincsenek tehát magas elvárásaim :)

De nagyon tetszik hogy milyen elismerően beszél mindenki Szegedről. Vasárnapig adok magamnak időt, akkor leadom a jelentkezést. Szeptemberben lehet hogy találkozunk akkor :)

2013. febr. 11. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Szeged. Pécsen max Pollack van.
2013. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!