Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azok az egyetemisták akiknek...

Azok az egyetemisták akiknek nincs nyelvvizsgája, mire számítanak?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy az egyetemisták 1/3 része nem tudja átvenni a diplomáját, mert nincs nyelvvizsgája. Én ezt nem értem, hiszem a legtöbb ember több mint 10 évig tanul valamilyen nyelvet, abból csak ki lehetne hozni egy középfokút, de olyan helyet is tudok, ahol alapfog is elég. Aki évekig egyetemre jár és nem tervezi letenni a nyelvvizsgát pedig tudja, hogy kell, az mégis mire számít, vagy akkor mi értelme van az egésznek?

2013. febr. 12. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet hogy annyira nincs nyelvérzéke hogy nem tudja rendesen megtanulni a nyelvet. Vagy ami gyakoribb, hogy azt hiszi majd egyetem alatt, közben a vizsgák miatt mégsem tud megfelelő energiát fordítani nyelvtanulásra.
2013. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de válaszolnék rá...

Világ életemben jó voltam angolból, a legkeményebb kezű angoltanárnál is feltornáztam magam. Jóanyám viszont azt mondta gimi végén, mikor 90% feletti érettségim lett, de középfok, mert biztosra mentem, kellett a %, hogy majd valamikor szerez egy tanárt és majd valamikor nyelvvizsga mert hát biztos nem sikerülne és az sok pénz.

Egyetem alatt ment továbbra is, hogy kellene egy tanár... ingyenes tanfolyamra "beíratott" ... alapszintűre. Az utolsó félévemben végül kaptam ösztöndíjat is, ebből megfinanszíroztam magamnak a nyelvvizsgát, ami kb 2-2 nap tanulás után 80% feletti lett. 4 évvel érettségi után. Na pl ilyen okai tudnak lenni annak, hogy nincs nyelvvizsga. Persze ott van az a kategória is, aki foglalkozik vele tanárhoz jár, de már hatszor megbukott. Fogalmam sincs mit csinál az ilyen emberke, de előfordul. Na meg megint egy másik kategória, aki ki akarja használni az ingyenes féléveit és el akar végezni egy másik szakot is. :) (ha nincs meg a diplomád elvégezhetsz másik alap szakot, -ugye első diploma ingyenes...- míg ha van, akkor csak az ahhoz tartozó mestert.)

2013. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!