Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Röghöz kötés hogy van ez és...

Röghöz kötés hogy van ez és már a mostani jelentkezésekre is érvényes?

Figyelt kérdés
Külföldön éltem ezidáig, úgyhogy a legfrissebb információval nem vagyok képben így úgy döntöttem itt kérek gyors és megbízható infót. Már regisztráltam a felvi-n éppen a jelentkezésem véglegesítésénél tartok. Viszont első helyre államit jelöltem már, másodikra költségtérítésest (ugyanaz a suli és szak, csak arra az esetre ha az államiba nem nyernék felvételt). Mester képzésről van szó. Kérdésem: most akkor él a röghöz kötés? ha felvesznek nappalira, alá kell írnom ezt a 'nem hagyhatod el hazádat' papírt? Aki költségtérítést bevállalja arra ez a hülyeség nem érvényes? Diákhitelből oldanám meg. Akkor sem? Plusz: nem alapképzésről van szó az esetemben, a röghöz kötés a mester képzésre is kiterjed? Köszönöm a válaszokat, ezektől függ hogy változtatok-e a jelentkezéseim sorrendjén úgyhogy fontos.

2013. febr. 14. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, él.

Végülis el hagyhatod a hazádat, ha visszajössz

A hallgatói szerződés lényege, hogy 20 éven belül a képzésed idejének dupláját le kell dolgozni, Magyarországon.


Költségtérítéses képzésen ez nem érvényes.

Igen, kiterjed mesterképzésre is az államilag támogatott képzéseknél ez a röghöz kötés.

2013. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.
2013. febr. 14. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!