Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem volt nagyságren...

Csak szerintem volt nagyságrendekkel könnyebb az idei történelem emelt szintű érettségi, mint a tavalyi?

Figyelt kérdés
Én tavaly érettségiztem belőle, és szerintem nagyon nehéz volt a tavalyi. Láttam, hogy itt gyakorikérdéseken sokan panaszkodnak az idei miatt, ezért átbogarásztam. Nyilván felhozhatjuk a közhelyeket, hogy mindenkinek az a legnehezebb, amit őneki kell írnia, meg hogy relatív, hogy kinek mi a nehéz. Szerintem főleg az esszékérdések voltak sokkal könnyebbek idén, sokkal általánosabb témákkal, de a rövid feladatok is. Első ránézésre úgy érzem, hogy most egy év kihagyással jobbra meg tudtam volna írni ezt, mint tavaly a sajátomat. Természetesen senkit nem akarok megbántani, erről szó sincs, csak érdekel, hogy erről másoknak mi a véleménye.

2012. máj. 17. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

en az iden erettsegizem emelten tortenelembol. sztem meg a tavalyi volt nagysagrendekkel konnyebb. a 2011-es erettsegit mar tavaly,mindenfele rakeszules nelkul megirtam jora,csak igy probakepp. ez sztem nehezebb volt. eddig azok a feladatok,amik a jelenkorhoz kapcsolodtak,primitivek voltak,kb ki lehetett olvasni a valaszokat a forrasbol,ellenben most igenis tudast igenyel.

az esszek viszont tenyleg nem voltak veszesek.

2012. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is idén érettségiztem, és sokkal nehezebb volt, mint a tavalyi. A tavalyit írtuk meg próbaérettséginek, és az 28%-kal jobb lett, mint amit idén élesben írtam. (pedig a próbaérettségit még a nagy tanulás előtt írtam meg). Persze ebben van olyan is, hogy vizsgastressz, stb, de mégis. Szerintem az idei döbbenetesen nehéz volt, sok helyen megfelelő háttértudással sem egyértelmű.
2012. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Én meg pont fordítva, biztos vagyok benne, hogy az idei nekem jobban sikerült volna.
2012. jún. 6. 00:56
 4/4 anonim ***** válasza:

hat nem tudom. atlagban mindenhol legalabb 10/15%-kal alulmaradt az idei teljesitmeny a tavalyitol. a mi iskolankban,ami a megye legjobbja,mindig 80% korul alakultak az eredmenyek,most olyan 60-70 kozott van a nagy atlag. sot,vannak rosszabbak is boven. sztem ez boven bizonyitja,h nehezebb volt.

nekem szerencsem volt,igy egesz jol jottem ki a dologbol (79%),de jobb is lehetett volna. bar tenyleg nem panaszkodom..

2012. jún. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!