Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék menni. Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
2014-ben érettségizek majd. Igazából jó tanuló vagyok, eddig kitűnő, de ez egy vidéki suli, és a követelménye biztos nem olyan sok, mint más iskoláknak. Kicsit félek attól, hogy nem fogok tudni annyit tanulni, mint amennyire szükség lenne. Szeretnék egy nevesebb egyetem hallgatója lenni, ahol a közösségi élet jó, bulik is vannak a tanulás mellett természetesen. Fontos számomra, hogy a diplomám elfogadják külföldön is. Ti hova jártok, mik az előnyei, hátrányai annak az orvosi egyetemnek ?

2013. febr. 16. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok közül nem tudsz válogatni, mert összesen 4 helyen képeznek orvosokat az országban. Pécsett, Szegeden, Debrecenben és Budapesten persze. Mindegyiknek megvannak az előnyei és a hátrányai. Nyilván mindenki a saját suliját fogja favorizálni, de én, mint pécsi hallgató is azt tudom mondani, hogy lényegi különbség nincsen. Nem fogsz előbb megkapni egy munkát, csak mert SOTE-n végeztél. Külföldön is mind a 4 ugyanannyit ér.

Azonkívül meg a követelményrendszer egységes, nehezen hiszem, hogy nem adják le ugyanazt az anyagot nálatok, mint más iskolákban. Az, hogy valami vidéki, még nem jelenti, hogy rossz. Nekem is volt gimiben 1 olyan osztálytársam, aki egy sosem hallott kis falucskából jött, az ottani suliban egy osztályhoz tartozott 8 ember és elárulom neked, ez a lány többet tudott mint azok, akik a város legjobb általános iskoláiból jöttek (köztük én is). Csak ámultam és bámultam, hogy neki miket meg nem tanítottak, én meg csak ültem, mint egy kuka.

2013. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Én a SOTE mellett döntenék ha orvosnak készülsz
2013. febr. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Flector 67 ***** válasza:
79%
A SOTE-ban csak az a rossz, hogy 4-ed évtől órákat kell utaznod egy gyakorlat miatt.
2013. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Én SOTE-ra mennék, mert oda sokan jelentkeznek, és nem családias a hangulat, nekem ez is egy szempont. Bár nekem még elég messze van, és nem is ÁOK-ra szeretnék menni, hanem GYTK-ra. Most megyek gimnáziumba, úgyhogy jogosan nem kell figyelembe vennetek a véleményem, de én a nyüzsgést jobban szeretem, és amiket eddig hallottam a SOTE-ról, az alapján nekem jobban bejön, mint a többi. Mondjuk tanításban szerintem nem lehet olyan nagy különbség. Az orvosi mindenhol nehéz. Nem az számít, hol tanulod, hanem hogy elhivatottságod legyen az orvosi iránt. (:
2013. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Minőségi különbség nincs köztük. Inkább olyan szempontok alapján érdemes dönteni, hogy melyikhez laksz közelebb (várhatóan mennyit kell majd utazgatni), esetleg van-e olyan, ahova járnak már ismerőseid, stb.

Én Pécsre jártam, itt az volt az előnye pl. hogy relatíve közel vannak a klinikák egymáshoz (kivéve egyet). Többiről nem tudok nyilatkozni, mindegyiket dicsérik, és egyik sem könnyű, de meg lehet simán csinálni (az egyes tárgyak közt ugyan vannak lényeges különbségek a 4 egyetemen, de ezek meg hosszú távon kiegyenlítődnek).

2013. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!