Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik rosszabb színvonalú...

Melyik rosszabb színvonalú egyetem, képzés?

Figyelt kérdés

Corvinus - biomérnöki vagy Óbudai Egyetem - környezetmérnöki?

Nem a szakokról kérek véleményt, tudom, hogy a 2. egy büfészak.

Azt hallottam, hogy mindkettőt mindkét helyen "túl könnyű" elvégezni, és hogy mindkét helyen sokkal kevesebbet tanítanak, mint a BME-n ugyanezeken a szakokon.

Melyik rosszabb? :D


2013. febr. 22. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom akik azt mondják, hogy könnyû elvégezni azoj már elvégezték mind a hármat... Ha figyelembe vesszük az egyetemek általános képzési színvonalát akkor a corvinus a jobb.
2013. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olvastam véleményt olyantól (biomérnöki), hogy valaki a BME-n elvégezte, majd a Corvinuson az élelmiszermérnökit, és volt pár közös órája a biosokkal, ott tapasztalta, hogy sokkal kevesebbet tanulnak.

A másik szakkal kapcsolatban személyesebb tapasztalataim vannak, és az OE irányából nem túl pozitívak.

2013. febr. 22. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
A Corvinus sokkal jobb (nem csak ebben az esetben, hanem úgy általában is). Corvinus-os diplomával jóval több esélyed van jó helyen elhelyezkedni, mint egy óbudaissal.
2013. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért az OE jó, a gépész- meg a villamosmérnök képzése jó. A könnyűipari is.



Úgy szeretném összehasonlítani, hogy környmérnök szakon belül az OE, vagy biomérnök szakon belül a Corvinus a rosszabb.

2013. febr. 22. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Két teljesen más szakról beszélünk, így ezeket bármivel is hasonlítgatni elég meredek.

Mi mérnökök egy kicsit másként látjuk a dolgokat, mint mások. Lehet hogy a Corvinus az egyetemek egyeteme, de nem a mérnöki képzésekben!! Nem végzett senki pontos felméréseket ezzel kapcsolatban és azt sem tudom hogy tagolódott szét az elmúlt években az egyetem, de tény, hogy a Corvinus kiváló ha közgázról, ha gazdaságról, vagy társadalomtudományról van szó, ellenben a mérnöki képzéseiről nem kifejezetten híres és ez nem véletlen.

Egyik szakot sem választanám, de erre nem kértél véleményt. Viszont ha mérnöknek akarnék tanulni, akkor az Óbudai Egyetemet választanám a Corvinusszal szemben.

2013. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Corvinusos mérnök? na, ne röhögtess :D
2013. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem ismeritek :)


Mindegy.


Történetem az, hogy a BME-n jelöltem a biomérnökit, és mivel utolsó pillanatban hallottam a szakról, nem jelöltem a Corvinuson is (nem néztem utána).

A BME leírása a körny.mérnökiről nem tetszett (utóbb kiderült, tényleg ilyen ez a szak... mostmár késő...), ezért azt csak az OE-n jelöltem meg.

Néha gondolkozom, hogy ha jobban ismertem volna a biomérnöki szakot, akkor ott lennék most, a Corvinus-on. Csakhogy ott állítólag sz.r a színvonal. De az OE körny.mérnökin is übersz.ar.

Néha mélázok, hogy melyik sz.rabb.

2013. febr. 23. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd... a mérnök hallgatóknak/mérnököknek a Corvinus mérnök oktatási színvonala nulla, ez van.

A környezetmérnöki meg arról híres, hogy semmire nem jó, mondhatni, mindenhol egy sz*r. Nem azért, mert nem érdekes, vagy valami, hanem mert nem igen fogsz tudni elhelyezkedni vele ismeretség nélkül. Ilyen szempontból a bio egy kicsit jobb, de nem sokkal.

2013. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem.. nem is érdemi a környezetmérnöki. Jó lenne, ha még csak a túlképzés lenne itt a gond.

Mindemellett a biomérnöki az egy jó szak.

2013. febr. 23. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!