Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE alkalmazott közgazdaságta...

ELTE alkalmazott közgazdaságtan (AK) vagy BME AK?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintetek melyiket érné meg előbbre megjelölni? (A Corvinuson lévő lesz első helyen, csak nem tudom melyieket jelöljem meg másodiknak) Kérnék mindenkit, hogy objektív véleményeket írjatok, mert felvételi jelentkezés előtt állok, és szükségem lenne ár hasznos infóra. Köszönöm!

2013. febr. 20. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én nekem is ugyanez lenne a kérdésem. BME-n és Corvinuson voltam nyíltnapon, és mindkettő szimpatikus volt. ELTE sajnos kimaradt... Milyen tapasztalataitok vannak az elteről? Sokan első helyre rakják.
2013. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Az eltecon a legjobb közgáz az országban, ez tény. Meg a legnehezbb is, kislétszámú elitképzés, kb 50% felvett kap diplomát.

Amúgy tök mindegy ám, ez a BA diploma annyira jó hogy elmehess egy mesterre vele(AK annyiban jobb, hogy több helyre jó mint pl. egy ker mark), túl sok tétje nincs hogy hol tanulod, szerintem mindhárom egyetemen színvonalas a képzés

2013. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Tény, hogy az ELTE ak a legjobb, nem egy közgáz egyetem képzése? Egy kis rásegítéssel biztosan. Ha közgáz, akkor még mindig a Corvinus, többek között mert szakkollégiumokban bővelkedik és ha nem elég az alapszak, emelt órákat is felvehetsz, mint pl ez: [link]
2015. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ELTE AK-ról rengeteg rosszat hallottam, konkrétan embertelen. Ha például otthon felejted a belépő jelszavad, nem kapsz újat, és nem is ismételhetsz, a zh 1-es. Mintha arra menne ki a játék, hogy minél több embert kiszórjanak.
2015. jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Látom, régi a kérdés, de a két utolsó válaszra muszáj reagálnom.


ELTEconos vagyok, szerintem - és nagyon sok corvinusos (!) ismerősöm szerint is - tényleg ez az ország legjobb közgazdaságtani képzése. A legjobb corvinusos szakkollégiumokba az ELTEconosok is felvételizhetnek, gondolok itt a Rajkra vagy a SZISZre, de az MCC-ben is sok ELTEconos tag van (bár e két utóbbiba a legtöbb egyetemről lehet jelentkezni, a Rajkba viszont csak erről a kettőről). Ezen szakkollégiumok tagjai mindig nagy elismeréssel beszélnek a szakunkról.


Az, hogy az ELTEcon embertelen lenne, még életemben nem hallottam senkitől. Ez az eltorzított, jelszavas példa valószínűleg az én egyik csoporttársammal történt, tudni vélem, hogy miről van szó. (Sokadszorra ismétlődött a dolog, más egyetemen már az első alkalomra egyes járt volna, ráadásul jelszavas rendszer csak a számteches röpzh-knál van működőben, ott meg egy egyes nem sokat számít.) Ha más a példa eredete, elnézést.

Az ELTEcon annyira embertelen, hogy a legtöbb tanárunkkal tegeződünk, ők név szerint ismernek bennünket, és nem csupán egy Neptun-kód vagyunk a rendszerben. Annyira embertelen, hogy ZH időpont kitűzésekor figyelembe veszik, hogy mennyire vagyunk leterheltek adott héten. Bármely órán (előadáson is) nyugodt szívvel kérdezek közbe, mert tudom, hogy a hallgatói előrehaladás az itt tanító tanárok fő célja, és nem megyünk addig tovább, amíg még egyszer el nem magyarázzák a problémás részt, itt, ezen az embertelen szakon.

2015. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hallottam időközben ELTE-s ismerőseimtől, hogy a tanárok egyik marketing stratégiája, hogy ide meg hasonló helyekre írogatnak mindenféle elfogult szövegeket a szakukról, hiszen hozzájuk nem áramlanak be csak úgy a legjobb helyekről a diákok (mint a Corvinusra) hanem építeniük kell a brandet valahogy.

A legjobb ha megkerestek facebookon egy (de inkább több) segítőkésznek tűnő BCE és ELTE AK-s és kikéritek a véleményüket.

2016. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!