Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17 eves vagyok nem jarok...

17 eves vagyok nem jarok illetve akarok jarni iskolaba.4 honapig elsumakolhatom?

Figyelt kérdés

A kerdesem tobb kerdesbol all de az elejen szeretnem tisztazni h a kritikak es oltogatasok nem erdekelnek mert fogalmatok sincs rola h miert nem akarok menni es nemis fogom elmondani.


Nos.


nem vagyok magyar allampolgar de fuggetlen tartozkodasi engedelyem van. itt jartam iskolaba,ovodaba is.

most a 11. osztalyba jarok szakmunkas kepzon ugy h dolgoznom is kell.

nem akarom befejezni az evet es ezt hogy tudnam megoldani?

a csaladsegitok altal 9. ota vedelembe vagyok veve bar mar vagy 1 eve nem jelentkeztek (azaz mar nem vagyok vedelembe?) 4 honap van vissz az iskolabol. ha siman csak nemmegyek be lesz valami?


szeptemberben leszek 18. ugye jovore is iskolakoteles lennek DE ha 18 evesen nem megyek be mar semmit sem tudnak vsinalni ugye?


2013. febr. 23. 17:20
1 2
 1/15 tetris ***** válasza:
100%

Szia! Gondolom nyomós oka van annak, hogy nem akarsz bejárni. Bizonyára átgondoltad ezt többször is. Azonban mégis arra kérlek, fontold meg mégegyszer, hogy nem jársz be a suliba. A 4 hónapnyi hiányzás olyan sok, hogy amiatt a tanév érvénytelen, vagyis meg fognak buktatni. Olyan, mintha az első félévet nem is jártad volna.

Nemsokára nagykorú leszel, és saját magad dönthetsz az életedről. Így aztán már senki se szólhat bele a dolgaidba. De hidd el, akkor jársz a legjobban, ha mégiscsak befejezed a sulit, hogy a végzettséged meglegyen. Nem kioktatni akarlak, bár anyád lehetnék, mégis arra kérlek maradj, bírd ki valahogy. Nagyon fontos, hogy szakmád legyen, hiszen ez az egész további életedet meghatározza.

Bizonyára nagyon nehéz az életed, ha még dolgoznod is kell, és a családsegítő se véletlenül vett gondozásba. Éppen ezért szívből ajánlom, hogy maradj a suliban, és végezd el, hogy ezáltal lehetőséged legyen elmenekülni a mostani helyzetedből.

Bármilyen elkeseredett is vagy, maradnod kellene. Az a négy hónap el fog telni valahogy. Kívánom, hogy legyen elég erőd, kitartásod végigcsinálni!

2013. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban semmit nem tudnak csinálni, de te mit fogsz kezdeni az életeddel iskolázatlanul? Nincs olyan, hogy eldöntöd, hogy nem mész iskolába, mert neked úgy jó. Csak speciális esetekben szokták engedélyezni a magántanulást vagy az iskola ott hagyását (pl. krónikus betegség, mentális problémák stb.) Ha csak úgy ok nélkül akarsz lógni, esélyed se lesz később normális helyet találni a társadalomban. Ma már pl. minimum az érettségi alap, és ez így van jól, egy érettségit még a legostobábbak is le tudnak tenni, ha nem lógnak és nem sz@rnak bele az egészbe, hanem legalább megpróbálják megtanulni az anyagot. Ha van rá komoly indokod, akkor keríts valami hivatalos igazolást, ha pedig csak meguntad az iskolát, akkor meg törődj bele, hogy minden normális embernek ki kell bírnia.
2013. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

vannak terveim, jo terveim.

de nem akarom vegigcsinalni mar igyis megbuktattak evvegere ugy h folosleges is bejarni!


ha mondjuk visszavonatom a tartozkodasi engedelyem akkor mi lesz?

2013. febr. 23. 17:53
 4/15 tetris ***** válasza:
100%

Februárban nem buktatnak meg senkit előre évvégére. Ez butaság.Van még idő javítani!

Milyen tervek lehetnek azok, amikhez nem kell semmilyen végzettség. Úgy gondolom, azok nem lehetnek törvényes dolgok, amik úgy sikeresek, hogy se tőke, se tudás nem kell hozzá. Ha felnőttnek érzed magad, akkor tesség felnőtt módra gondolkodni, és nem meggondolatlanul otthagyni mindent, amitől az egész későbbi életed függeni fog.

2013. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

de igen mert gyakorlatrol csak 7x lehet hianyozni es meg van a het.


torvenyesek a terveim es nem tudom h mibol gondolod h nem fog sikerulni...


te mondod nekem h felnott modon viselkedjek holott te allitasz olyan dolgokat rolam ugy, hogy fingod sincs rola.


ha nem tudsz valaszolni a kerdesre ne irj.

koszonom.

2013. febr. 23. 18:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem ismerlek téged, de ha általánosítunk, akkor azt kell hogy mondjam, hogy egy olyan embernek, aki még egy szakmunkásképzőt sem tud elvégezni (mit elvégezni, bejárni sem!) nem túl sok boldogulási lehetősége van az életben. A tervek meg olyanok, hogy a kiagyalójuk mindig nagyon jónak tartja őket - aztán vagy működnek, vagy nem (ez a gyakoribb).

Szóval én vágom, hogy a szaki valószínűleg nem egy leányálom hely lehet, de nem a szüleidnek meg a családsegítőknek tanulsz, hanem magadnak. Különben meg szankciókat helyezhet kilátásba az iskola, gyámhivatal, önkormányzat is tudtommal, ha jó darabig nem jársz be valaki biztos megjelenik érted, erről biztosíthatlak.

2013. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy próbáld meg befejezni a sulit. De azért írok néhány infot, ami segíthet a döntésben(oktatásban dolgozom, tehát valamit értek hozzá):

1. Ha nem jársz be a suliba, akkor a hiányzásod automatikusan eléri a 250 órát. Ez esetben minden tantárgyból vizsgáznod kell augusztusban. Ha az sem sikerül automatikusan évet ismételsz.

2. Ha sok a hiányzásod a szülőt és a jegyzőt is értesítik, és innentől a jegyző dönt a sorsodról, mert még nem vagy 18.

3. Ha ilyen sokat hiányzol, fogod-e tudni igazolni? 10 igazolatlan óra hiányzás esetén ugyanaz van, amit a 2-es pontban írtam. "Nem akarok bejárni" esetén nehéz legális igazolást szerezni.

4. Mivel tanköteles vagy a dolognak vannak veszélyei, komoly baj is lehet belőle, a gondviselődet, vagy a családsegítőket komolyan felelősségre vonhatják.

5. Ha szeptemberben leszel 18, az azt jelenti, hogy 2014 augusztus 31-ig vagy hivatalosan tanköteles. Tehát az, hogy nem tudnak veled mit csinálni, az csak 2014 szeptembertől igaz.


Bár nyilván nem ismerek okokat, a hátteret, de mégis azt javaslom, hogy próbáld meg befejezni a sulit. Hidd el több problémát szül, mint megold, ha kimaradsz...

2013. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de h ha betoltottem a 18-at nevelo intezetbe mar nem rakhatnak, nem?
2013. febr. 26. 15:03
 9/15 A kérdező kommentje:
Azóta átmentem gimibe, ezt a félévemet 5,0-ás átlaggal zártam, mindjárt itt az érettségi és egyetemre tervezek menni. Nos? Továbbra is hülye volnék? :)
2015. jan. 18. 23:25
 10/15 anonim válasza:
Gratulálok! Teljes szívemből
2015. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!