Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Súlyos pszichológiai problémái...

Súlyos pszichológiai problémáim vannak, mai miatt semennyire nem megy a Matek, de nem vagyok diszkalkuliás. Nagyon kellene a segítség. Hogyan oldhatnám meg hogy felmentsenek matekból, vagy hogy átengedjenek? (Bármilyen opciót szívesen hallok! )

Figyelt kérdés

ADHD-m, enyhe Skizofréniám, mániákus depresszióm, és figyelemzavarom van, ami teljesítményszorongással jár együtt ezzekkel pedig már gyerekkorom óta járok pszichiáterekhez, pszichológusokhoz. Szedem a Ritalint, és emellé Lamotrigint (Lamolep), de ez a matematikai problémáimat nem oldotta meg.

6. óta küszködök vele, és mindig éppen csak átcsúszók, vagy 1-2 tizeddel a 2-es alatt átkönyörgöm magam.

Most ez nem fog menni. 8 1-esem van, érettségi évben vagyok, és már nem lesz annyi számonkérés hogy ezt megússzam bukás nélkül, viszont érettségi nélkül másodjára bukva matekból nem lesz egy aranyéletem. Pótvizsgán úgy leblokkolok, és nyögni sem tudok, hogy az 100% hogy nem fog menni. (EGYSZER MEGBUKTAM)

[!NEM AZÉRT NEM MEGY, MERT LUSTA VAGYOK!]

Jó matematikai képességeim vannak. Itthon, nyomás nélkül megfelelő lelkiállapotban, nyugalomban, szinte tökéletesen teljesítek. AZ ELŐZŐ SZÁMONKÉRÉSEMNÉL tanultam teljesen rendesen, szinte megállás nélkül a Mértani/Számtani Sorozatos dolgozatomra, és addig meg sem álltam, amíg minden létező feladattípust nem tudtam egyedül, és hibátlanul megoldani. A dolgozatot elém tették, és SEMMI!!!

100%-os tudással mentem oda, és nem jött SEMMI, 1% SEM!. Egy betűt nem tudtam leírni, pedig mikor ránéztem a feladatokra, tudtam hogy ezt TUDOM.

Nagyon rossz életem lesz ha ezt most nem oldom meg valahogy, hogy átmenjek. Az igazgatónk kompromisszumképes, de nem tudom hogy mehetek e ezzel hozzá. Megkenni a becsületem miatt nem akarok senkit.

Hogyan oldhatnám meg ezt? Nem azért vagyok rossz belőle, mert lusta, vagy szar matekos vagyok. Kiemelkedő matematikai képességeim van az összes dilidokim szerint, és 152-es IQ-t is kaptam mellé, de még ezzel sem fog menni!

Segítsetek, könyörgöm...nem tudok már kihez menni, fordulni, vagy kihez sírni menni. :(



2013. febr. 25. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi értelme pszichológushoz járni, ha ezen nem tudott segíteni.
2013. febr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerinted csak úgy bele kellene törődnöm mindenbe?

Amúgy a Ritalin és a Lamolep segít, csak nem a matematikában, hanem a humán tárgyakban. Vidéki életunt öregemberek szokták azt mondani hogy semmit nem érnek a dilidokik.

2013. febr. 25. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Nézd, egy kcisit fáradt vagyok, és sok időt töltöttem el ma az oldalon ahhoz, hogy még egy pszichológiai esethez türelmem legyen, de megpróbálom a tőlem telhetőt.


NEM azt mondtam, hogy nem jó semmire a pszichológus. SEM AZT, hogy törődj bele mindenbe.

Csak tudod a tanulási zavarokon pszichológusok segítenek. Te jársz egyhez, mégsem képes téged életre alkalmassá tenni. Mert most felmenthet matekből, és? Utána mi lesz? Majd valami másból? Hogy így belőled bármi?


Keress egy másik pszichológust, azt szerettem volna mondani.

2013. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mentesd fel magadat, nem hiszem el, hogy ez nem diszkalkulia.
2013. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg szóbeli vizsgát kérvényezni, elvileg lehet, egy próbát mindenképpen megér. Ha az elméletet érted, csak a feladatokat nem tudod megoldani dolgozatnál, lehet h ha szóban kell felelned tételekből, az könnyebb lesz. :)
2013. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"ADHD-m, enyhe Skizofréniám, mániákus depresszióm, és figyelemzavarom van"


Egyszerre ezek? Kizárt kb., már ne is haragudj...

Keress másik szakembert!

2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nagyon megértem a problémáidat, és együtt érzek Veled! Borzalmas érzés lehet az, hogy tudod, hogy tudod az anyagot, mégsem tudsz leírni egy szót sem! Mondjuk érdekes, hogy ez csak a mateknál van ez így. A többi tatárgy esetében nem tapasztaltál hasonlót, vagy más élethelyzetekben?
2013. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!