Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik képzési szintre érdemes...

Melyik képzési szintre érdemesebb jelentkezni? Csecsemő-és kisgyermeknevelő szak (alapképzés) vagy Csecsemő-és kisgyermeknevelő felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés

Egyáltalán érdemes manapság elvégezni ezt a szakot? Mindenképp gyerekekkel szeretnék foglalkozni, de az óvoda pedagógus szak pl. nem nagyon érdekel. Valaki hasonló dilemmákkal küzdő? Mit gondoltok?


22/l


2013. febr. 27. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tanulós típus vagy, és szeretnél diplomát, akkor az utóbbi. Ha nem, és megelégszel némileg alacsonyabb fizetéssel is, akkor megteszi a felsőfokú szakképzés is.
2013. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( ez a baj, nem szeretek tanulni, de kezdem belátni muszáj lesz. Van egy kozmetikus OKJ-m, sajnos úgy látom azt nem lehet beszámíttatni :( és nekem így csak 288 pontom van. Ezzel felvesznek egyáltalán valahova államira?
2013. febr. 27. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem számítják be az OKJ-t? Ha egy, vagy több mint egy éves, akkor be kell számítaniuk, úgy tudom. 288 pont sajnos nem sok helyre elég.
2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 éves az OKJ-m. Nem láttam sehol, hogy hova tudnám beírni a pontszámító kalkulátorba. Sajnos nem nagyon jeleskedtem középiskolában, mert a felvételimhez nem kellett maga az érettségi eredmény, csak az, hogy meg legyen. De persze jelenleg nem tudok saját üzletet nyitni, ezért szeretnék tanulni valami mást is :(
2013. febr. 27. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ott kell lennie valahol a listán. Megpróbálhatsz újraérettségizni is esetleg, március 1-ig még jelentkezhetsz.
2013. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem számítják be az OKJ-t? Ha egy, vagy több mint egy éves, akkor be kell számítaniuk, úgy tudom. 288 pont sajnos nem sok helyre elég.



Bocsika csak akkor számolják be ha az szkairányíú OKj és csecsemő-kisgyerekgondozóhoz a kozmetikus nem szakirány oda pl az ápolási asszisztens... de inkább áploló számolbe.

Államilag nem de egy középsuliban második szakmaként OKj elvégezheted a CSecsemő-és kisgyermekgonodzót.

2013. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Szerencsére munkaügyi központon keresztül is indul ez a szak, érettségi és alkalmassági kell hozzá. Most jelentkeztem az óvodai dajkára is, holnap tudom meg, mehetek-e. Félek, mert hatszoros túljelentkezés volt, és attól, hogy a felvételin remekeltem, még nem biztos, hogy beválasztanak. Ezért gondolkodom B és C és ... ZS tervekben is.

Köszönöm!!! Már látom, hogy fontos lett volna jobban tanulni :(

2013. febr. 27. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!