Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTEn vagy SZTEn matek-fizika...

ELTEn vagy SZTEn matek-fizika tanárnak szeretnék jelentkezni (ONA), jól értem, hogy a 11 féléves a középiskolai és a 10féléves a általános iskolai tanár? Nem találom ezt a szakpárt 11félévesben.

Figyelt kérdés
Lesz egyáltalán indítva ez a szak, ha alig lesz jelentkező? (ami könnyen elképzelhető)Van valami jelentőssége, hogy hol végezném el?
2013. márc. 1. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Na már most.

5+1 évet kell tanulnod, ha középiskolában szeretnél tanítani, 4+1 évet ha általános iskolában. Az első 3év közös az általános és középsulis tanároknak is, a 3. év végén kell eldönteni h milyen szeretnél lenni. Ebből kifolyólag az egyetemekre sem lehetett külön általános vagy középsulis tanárnak jelentkezni, hanem csak a matek-fizika ONA ra!

2013. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2013. márc. 8. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok! A kérdésed második felére, mármint, hogy kevés jelentkezővel is indítják-e a szakokat,sajna nem tudok válaszolni. Egyedül a Debreceni Egyetemről tudom, hogy ők 1 jelentkező esetén is elindítják a szakot!

A matek-fizika párosítás nem a legkedveltebb, de egész biztos vagyok benne, hogy nem leszel egyedül, főleg nem az ELTE-n, vagy a SZTE-n:)

Amúgy a felvi.hu, Egyetemek,főiskolák menüpontjában a sulira és a karra kattintva a szakok mellett ott vannak az intézményi kapacitásszámok, amik ha jól tudom pontosan ezt jelzik. ha pl egy szaknál az van, hogy 1<4 akkor minimum 1 ember szükséges, és max 4. (Ami szerintem nem négy, mert ha egyik szakra kevés a jelentkező, akkor azokat a helyeket szerintem átcsoportosítják oda, ahova kell). De pl. van olyan egyetem is, ahol 5<10 ben van meghatározva, ezt én úgy értelmezem, hogy minimum 5 jelentkező esetén indul a szak.

2013. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm, én nem tudtam, hogy ezt így kell értelmezni. Köszönöm a felvilágosítást, meg a választ :)
2013. márc. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!