Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eljárás a tanár ellen? Teendők...

Eljárás a tanár ellen? Teendők? (Bővebben. )

Figyelt kérdés
Fogalmazásírás volt, dupla órán. Tartottunk szünetet, de lehetett írni a tanár felügyelete mellett. Elővettem a telefonom, és közben írtam. Odalépett hozzám, hogy ugye nem akarom, hogy egyest adjon, mar pedig erre azt fog. (Nem puskáztam, de tegyük fel hogy az volt megnyitva a telefonomban. Egyébként egy üzenet volt, azért nem mutattam meg.) Szóval jött a következő óra, amikor is közölte hogy menjek haza. Ez ellenkezik a házirendünkkel, amely kimondja, hogy jogom van részt venni az órán. (Es szünetben lehet telefont használni.) Miután közöltem vele, hogy a házirend szerint puskázásért csak szaktanárit adhat, csak annyit reagált, hogy reméli elmegyek, és ott nem leszek szemtelen, meg nem lesznek ilyen "trükkjeim". Mit tegyek? Forduljak-e valakihez, vagy ne? Ha igen, kihez? Nem akarom annyiban hagyni! Nem követi a házirend utasításait, emellet 3 egyest is akar adni! (1 sor hiányzott a fogalmazásomból, mikor elővettem a telefonom. Egyébként 5-ős tanulò vagyok, az ő tantárgyából is... Köszönöm :)

2013. márc. 8. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
De miféle eljárást gondolsz? Ez iskolai ügy.
2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
56%
most komolyan, ilyen ügyből akarsz felhajtást csinálni? ilyen mindenkivel előfordul, szinte mindennapos dolog, hogy ez valakivel megtörténik, és te még ilyen dolgon akadsz ki? de most komolyan.....
2013. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Mellesleg miért nem mutattad meg az üzenetet? Nem értem!
2013. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bocsika, lemaradt, hogy a kérdésre válaszoljatok, legyetek szívesek, ne véleményt fűzzetek hozzá, főleg ne ilyet, köszi :)
2013. márc. 8. 14:05
 5/18 A kérdező kommentje:
Mert semmi köze az smseimhez, ráadásul róla volt szó. Iskolai ügy azt en is tudom :D arra gondolok hogy az igazgatónak mondjam, vagy ofőnek, írásban, szóban, egyszóval hogyan?
2013. márc. 8. 14:07
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem hinném, hogy bárki igazat adna neked. Ugyanis:


Azt írod, szünet volt, de lehetett tovább írni a tanár felügyelete mellett.


Szünetben lehet telefont használni.


De te összemostad a kettőt! Ha szünetet tartasz, és telefont használsz, akkor nem írhatsz dolgozatot.


Ha pedig nem élsz a szünet lehetőségével, akkor tiszteld meg az tanárt azzal, hogy az óráján, fogalmazás írása közben nem használsz telefont!


Tehát a fogalmazásra az egyes az alap, akkor is, ha már végeztél vele, ugyanis még nem adtad be!


De haza nem küldhet!

2013. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: tegyük fel, hogy helyes az indoklásod, de pont emiatt írtam le, hogy iskolánk házirendje szerint a puskázás szaktanárit figyelmeztetéssel büntethető. Az egyes, vagy a doga megtagadása nem szerepel benne. Ráadásul nem puskáztam :)
2013. márc. 8. 14:28
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

De, puskáztál. Mármint tanári szemszögből.


Akkor ugyanilyen alapon szexújságot is nézegethetsz a pad alatt közben - a tanár észreveszi, de nem mutatod meg, mi az... ugyanaz. Puskázásnak minősül, emellett nagyfokú tiszteletlenség a tanárral szemben.


Annyiban igazad van, hogy haza nem küldhet! Emiatt esetleg fordulhatsz az igazgatóhoz, a tanár pedig kap egy szóbeli ejnye-bejnyét. És hogyan tovább?


Nem írtad, milyen szintű suliról van szó, és hányadikba jársz.


Egy tanár nagyon meg tudja nehezíteni a hátralévő időszakot, ha akar, nagyon alád tud vágni, teljesen törvényes eszközökkel. Akár a továbbtanulásodat is veszélyeztetheti. Ebbe belegondoltál?

2013. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Törvényes eszközökkel alámvágni? Hát igen ezen nevettem kissé. Nyolcosztályos gimnáziumba járok, az igaz hogy jövőre elmegyek.


Arra gondoltam még, hogy a hatályos jogoknál fogva fellebbezek a jegy ellen, es független vizsgabizottság által kérem az értékelést.



(Ha te nem tudod bebizonyítani, hogy nem voltál ott, ahol megöltek egy embert, te vagy a gyilkos, és börtönbe zárnak?:) )

2013. márc. 8. 14:42
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Fiatal vagy , és naiv :).


Hiába fellebbezed meg a jegyet, azt akkor tehetnéd, ha nem kaptak volna rajta puskázáson. Ugyanis rajtakaptak!


Hiába nem puskáztál! Nem mutattad meg a telefonodat a tanárnak, így az annak minősül! Honnan tudja, hogy nem azt néztél rajta? Gondolom, nálatok is tilos dolgozat közben telefont használni! Csak hogy tudd, érettségin nem is lehet nálad, kikapcsolva kell kitenni a tanári asztalra!


De most komolyan! Óra alatt sms-t írogatsz/olvasol, és még neked áll feljebb?


Az eszem megáll, komolyan...


Az én időmben emiatt simán kiküldtek volna óráról igazolatlannal, sajnos ezt ma már nem tehetik meg!


Ha gondolod, menj az igazgatóhoz, és a tanár ott fog alád vágni, ahol csak tud! Mert hidd el, meg tudja tenni ezt úgy (akármennyire is mosolyogsz rajta), hogy csak törvényes eszközöket használ....


Hetente feleltethet... belekérdezhet olyanokat, amiktől a füled kettéáll... ha csak egy percet késel, beírhatja az igazolatlant, nem enged el, ha valahová el kell menned az órájáról, soroljam?


Inkább nyeld le a békát, és fogd fel tanulóleckének!

2013. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!