Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Lónyay...

Mi a véleményetek a Lónyay Utcai Református Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a levelet, hogy felvettek.

Angol-ra jelentkeztem, és szeretném megtudni, hogy mi a személyes tapasztalatotok akár a tanárokkal, a diákokkal, az angol szakkal és magával az iskolával kapcsolatban?

Jó lenne, hogyha volna már valami fogalmam a suliról :P

Nem szeretnék odamenni, aztán meg menekülni...

Megjelöltem még a Lászlót, a Karinthy-t, a Kőrösit, a Leövey-t és a Zrínyit.

De ezeknek az eredményeit csak 13-án tudom meg.

Ezek között az iskolák között oktatási szempontból hol van a Lónyay? :P


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)


2013. márc. 8. 20:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Egy általános iskolai osztálytársam átment oda 8.-ban, és ő eléggé megbánta, nem igazán szereti azt az iskolát.

Az általad felsorolt középiskolák közül a Szent László, a Karinthy sokkal erősebb, mint a Lónyai, a Leövey talán egy szinten van vele, a Zrínyi pedig sokkal gyengébb (amennyiben a kőbányairól van szó). A Kőrösit sajnos nem ismerem.


Én egyébként a Szent Lászlóba járok, csak ajánlani tudom, én nagyon szeretem, szerintem tényleg nagyon-nagyon jó gimnázium. :)

2013. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%
ATYAÉG. ne menj oda semmiképpen sem! Szent Lászlóba vagy Karinthyba. :))
2013. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Már a korábbi kérdésedre is irtam, de ezek szerint nem jutott el a tudatodig.


Rettenetesen rossz hely, pocsék oktatással. Oda jártam 6 évig, a tanárok nagy része szemét és képmutató. Persze vannak kivételek, de ha lett volna lehetőségem nem oda jártam volna.


Bárhova máshova mész, csak jól járhatsz.

2013. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

7 évig jártam oda.


A tanárok több, mint fele alapvetően jó tanár. Egy-kettő nagyon kemény, szivatós, kb. egyetemi szinten tanító van, de a többi ilyen szempontból normális.


A társaság szerintem egész jó. Kevésbé "vadak" az emberek, mint egy állami iskolában.

Ha visszafogott vagy, nem annyira bulizós, "szentebb", akkor ennyiből jobb lenne.


A negatívumok:

Felfújnak minden kis dolgot, de a nagy bajokkal nem mindig törődenek.

A jó tanuló, visszafogott, szabályokat betartó emberekkel nagyon kivételeznek, akik úgymond nem stréberek, azokkal tudnak szemetek lenni. Bennem ez maradt meg, mint negatívum.

Én mindig sokat tanultam, nem hágtam át a szabályokat, mert minek, keveset puskáztam, nem késtem órákról. Ez egy tini szemszögéből negatívum, tehát az osztályom már ezért kinézett. A tanárok raktak még rá egy lapáttal azzal, hogy mindig kiemeltek, ha jó dogát írtam, mindig kiemeltek, hogy bezzeg én nem kések, mindig felfelé kerekítettek, volt, hogy elnézték, hogy nem tudom az anyagot, és a családi helyzetemre hivatkozva leültettek.

Nekem lelkifurdalásom volt, és tudtam, hogy nem érdemlem meg a jobb jegyet, a többiek szemében meg még negatívabbá váltam. És nekik se volt jó, mert velük bunkók voltak, őket lefelé kerekítették, stb.


Ha ez nem lett volna, én összességében jó sulinak mondanám.


Szerintem erős, nekem sokat kellett tanulnom - jó, nehéz is a "felfogásom".

Habár az osztállyal nem jöttem ki, az iskola más osztályaiból életre szóló barátokat szereztem.


Amúgy van pár tanár, aki viszont nagyon gyerekbarát, megérti a kamaszok ügyes-bajos dolgait, és lehet vele beszélgetni.

De van olyan is, aki sajnos tényleg képmutató.

2013. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#3 Értem, miért írtad ezt, de nem én írtam ki a másik kérdést xd Ck én is csütörtökön kaptam a levelet.


Köszönöm a válaszokat! Nagyon úgy látom, h elég rossz vélemény van a Lónyay-ról, szóval megpróbálok inkább a Lászlóba vagy a Karinthyba becsusszanni :))

2013. márc. 9. 16:32
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ember azt a kérdést én írtam. Nem mindig kell azonnal fölhorkanni, ha van egy hasonló kérdés! Nem mindig ugyanaz írja...
2013. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%
Figyelj, a lányom odajár, öötödikes. Két kevébé jó tanárja van, de a többiek jófejek. Ha tanulni akarsz mindenhol tudsz, ha meg nem akkor akárhova mehetsz. Nyugodtan bevállalhatod, nem ismered azokat a kommentelő ifjakat, akik rossz véleménnyel vannak a suliról.Persze ki kell fogni a jófejeket. Ha van kérdésed, írj privit:)
2013. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

kiváncsi vagyok az 5.es lányod 1 év mulva is ezt gondolja e majd.....

Azért nem véletlen, hogy aki végig járta annek mind rossz véleménye van a sulirol.

2013. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Valószínű, ha nem változik az összetétel.
2013. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
Egyes kommentelőknek figyelmébe ajánlom a Magyar Helyesírási Szabályzat böngészését különös tekintettel az igekötős igék helyesírását magyarázó passzusra. Megjegyzem általános iskola 4. osztályos magyar nyelvtan anyag. Ja , még annyit, hogy ők azok, akik nem szeretették a sulit, de attól tartok, ezzel a helyesírással másikat sem nagyon:)
2013. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!