Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Kollégium...

Debreceni Református Kollégiumról és Gimnáziumról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
39%
Bár én egy kicsit elfogult vagyok vele szemben, de szerintem azt nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a legerősebb gimnáziumok egyike. Nehéz bekerülni, pedig már ha bent vagy, nagyon sokat kell tanulni, de ez természetesen meghálálja magát. Utána könnyebben bejutsz arra az egyetemre, amire szeretnél. Ezen kívül pedig nagyon jók a tanárok, és bár szigorúak, azért kedvesek is. Jó a társaság, hamar találsz magadnak barátokat, akkor is, ha nem vagy nagyon nyitott. (Én ettől nagyon féltem, mert nem vagyok az a barátkozós fajta, de már a második napon lettek barátaim.) Adnak lehetőséget a lelki feltöltődésre, a sportra, a kikapcsolódásra. Az épület hatalmas és gyönyörű, a szertárak és a szaktantermek fejlettek. Bárhová is akarsz tovább menni, a Refi biztos alapot ad.
2012. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! egyéb vélemények???
2012. nov. 4. 11:56
 3/74 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem vársz sokat az élettől, vagy az egyház szolgálatában akarod a pénzt lopni, jó választás lehet. Kolisként undorító és kibírhatatlan. Elveszik minden szabadidődet, naponta többször kell vadidegenek után takarítanod, amihez nem adnak semmit, aztán ha nem tetszik, még a hétvégi kis kimenődet is elveszik. Ugyanez igaz, ha véletlenül megpisszensz vmelyik kötelező istentiszteleten, vagy akár ha egyszerűen nem vagy szimpatikus. Bármit kitalálnak. Az iskolában el kell viselned az egyházi csalók gyerekeit, akik közül némelyik még írni-olvasni is alig tud, persze elég jól tartják őket az egyház "pénzén". Tanárok között van pár nagyon jó, de a többség csapnivaló. Sokat mesélhetnék még, de sajnálom rá az időt. Ha nagyon jó képességekkel rendelkezel, akkor messze kerüld ezt a szemétdombot, itt csak visszafelé fejlődhetsz. TÁG, Kossuth, Fazekas, ezeket ajánlom ha minőségi oktatást szeretnél.
2012. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell oda járni, ha ennyire utálod, én eddig mindenkitől azt hallottam, hogy szeretik, és ha biztos jövőt akarnak, ott jó helyen vannak, úgyhogy ha csak rágalmazni tudsz, akkor inkább maradj csöndben. Egyébként téged hogy az ördögbe vettek fel oda?
2012. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak hallottad, akkor ezek szerint te magad sosem jártál oda. Én viszont igen, így tapasztalatom személyes és mivel ebben az országban szólásszabadság van, így kedvem szerint meg is oszthatom. A te kedvedért biztos nem fogok csendben maradni. Úgy vettek fel, hogy az egyik legjobb felvételit írtam.

Kedves Kérdező, az előttem szóló tipikus példája annak akitől szeretnélek megóvni, remélem megfogadod a tanácsom.

2012. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
33%
De igen, oda jártam, szerettem. Jó suli, de te tudod...
2012. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
68%

"Bár én egy kicsit elfogult vagyok vele szemben.."


Innentől kezdve nem sokat ér a véleményed függetlenül attól, hogy szeretted-e vagy sem.

2012. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. nov. 6. 17:13
 9/74 anonim ***** válasza:
84%
Én is oda járok... Az iskola egy átlagos rossz iskola, felkészületlen és ostoba tanárokkal... (Bár van néhány elhivatott is, elvétve.) A koli tényleg rohadt fos. A kedves internátusvezető ott aláz meg ahol csak tud, elküldött konkrétan átöltözni, mert szerinte a pöttyös nadrág nem megfelelő... ilyesmi. Olyan apróságok miatt veszik el a szabadidődet, hogy nyitva maradt a szobában az ablak (bukóra) (PEDIG: év elején direkt kérték, hogy hagyjuk nyitva, és majd az ellenőrző nevelő bezárja...) Szóval kolis semmiesetre se legyél... Az iskola valamivel jobb egyébként, mert tényleg nagy feelingje van a dolognak... (az épület nagyon impozáns, és az Oratórium is szép és történelmi jelentőségű) Bár a harmadik emeleti női mosdó egyszerűen visszataszító... (WC papír soha nincs, papírtörlő mégritkábban...)
2012. nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
78%
Igen, vannak akiknek még erőszakkal sem tudták elvenni a józan eszüket. Az első hozzászóló pont az a tipikus ronda, buta lány, akit most észre sem vesz a környezete, ezért sírja vissza a refit, mert ott legalább a kiselsősöknek kötelező volt megtanulniuk a nevét. Tas6, szerintem hagyd ott amíg még nem túl késő, persze nem ismerem a helyzeted, de érdemes lehet fontolóra venni. Én sajnos nem tettem meg, és ezt azóta is nagyon bánom.
2012. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!