Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha úgy is tudom, hogy az...

Ha úgy is tudom, hogy az egyetem végén nem lesz nyelvvizsgám, érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

Angolból alig tudok majd összeszedni középszinten 25%-ot érettségin. De amúgy jó tanuló vagyok, csak egyszerűen nyelvekből nem vagyok jó. Pl.: reál tárgyakból szín jeles vagyok, angolból meg 2-3. Ráadásul az angolt annyira utálom hogyha meglátok egy angolt könyvet vagy szótárat valaki kezében legszívesebben kiszedném a kezéből és mondjuk egy fizika könyvre cserélném, az angolt meg "tűzben elégetném". Egyetlen nyelv amit szivesen megtanulnék az a latin, de az sajnos holt nyelv és azt nem fogadják el, pedig az tetszene.


Sokszor a kémiatanárom rám szokta bízni az óra tartását, mivel úgy gondolja hogy én egy nagyon tehetséges ember vagyok, nagyon dicsér engem mások előtt, és én vagyok a kedvenc diákja.


Amúgy most 11.osztályos gimnazista vagyok, és Biológia-Kémia szakos középiskolai tanárnak tanulok.


2013. márc. 10. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tanulj egy kis megértést, és fogd fel, mennyire is hasznos az idegen nyelv. Mégis mit szeretnél később dolgozni?

Az angol nyelv magában óriási lehetőségeket nyit meg.

2013. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy konkrétan tanárnak tanulnál. Diplomát valószínűleg így nem kapod meg. Viszont pl. külföldi szakirodalmat olvashatnál, ha tudnál angolul.
2013. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha gimnazista vagy, akkor két nyelvet tanulsz, nem? Ha ennyire utálod az angolt (amit tényleg hasznos lenne megtanulnod, de majd később te is rájössz), akkor hajts rá a másik nyelvre. Még bőven van időd egy nyelvvizsgát szerezni az egyetem végéig, egy középfok annyira nem nehéz.

Szerintem inkább csak bebeszéled magadnak, hogy nem megy, mivel utálod. A net pl. tele van angol nyelvű videókkal, biológiáról, kémiáról. A nyelvtanulás nem csak szótanulásból áll, olvasni is lehet mindenféle érdekes könyvet (pl. angol nyelvű fizikakönyv :D), nézni olyan filmeket amik még nincsenek meg magyarul. Ha külföldre mész nyaralni, hogy fogsz kommunikálni?

A latint miért tanulnád szívesen? Próbáld meglátni a többi nyelvben is a szépet, ha tényleg rettentően utálod az angolt, akkor tanulj németet, franciát, olaszt, oroszt, stb.

2013. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
18:01 hát lehet, hogy el kellene kezdenem valami újlatin nyelvet, de erre egyenlőre nincs lehetőségem. Tudod én mindig abban reménykedem, hogy "visszajön 2014-ben az MSZP, meg előkerül az MSZOE és ráveszi a kormányt hogy törölje el a nyelvvizsga követelményt, mire képzésem végére érek", de ez tudom én is hogy hiú remény, erre kevés esély van.
2013. márc. 10. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy akármelyik párt is kerül hatalomra, meg fogják reformálni az oktatást, de sajnos erről ne álmodozz. Az angol alap. Akárhova is mész, angolul tudnod kell, máskülönben szóba sem állnak veled. Ha nem megy, kérd meg az egyik osztálytársadat, hogy segítsen, te pedig cserébe korrepetáld matekból vagy kémiából.
2013. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat. Tanulj meg olaszul, ha nem tetszik az angol: az viszonylag könnyű, és hasonlít a latinra.

Láthatóan nem a készségekkel van gond, hanem a motivációval.

2013. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem érdemes elkezdened
2013. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj el fősulira
2013. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk én "megértem",

de akkor felejtsd el a nyelveket

(egyelőre) s majd éretts. után kezdd el megint

2013. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát sajnállak
2013. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!