Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumból kirúghatnak...

Gimnáziumból kirúghatnak késés miatt?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy a tanárok többsége kedvel, de az igazgatónak nemigen tetszik a fejem. Soha egy rossz pillantást sem vetettem rá, nem követtem el semmit neki. Ebben az évben viszont a múltkor késtem el másodjára az iskolából. Lekéstem a buszt, anyukám vitt be kocsival. Meglátott az igazgató, hogy 10 perccel becsengetés után érek be, és közölte, hogy ez már több a soknál, menni fog a levél a szüleimnek, az ellenőrzőmet elvette, fegyelmi tárgyalásra számíthatok. Utólag megjegyezte, hogy ismeri apámat, és ő egy nagyon okos ember, épp ezért nem képes felfogni hogy én hogy lehetek ilyen, hogy kések az iskolából. Már másodjára.


Tudom, nevetségesen hangzik, de nagyon komolyan mondta, szerintem lehet benne valami. Ilyenért tényleg kirúghatnak?


2013. márc. 11. 15:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
Kettő késésért nem fognak kirúgni. Én úgy tudom, hogy 2-nél még nem is lehet fegyelmi tárgyalás. De figyelmeztetik a szülőket, sok késésnél (inkább hiányzásnál) megvonják a támogatást, a súlyos eseteknél meg a gyámhivatalt értesítik. Függ, hány éves vagy, ha még nem töltötted be a kötelező iskolai évet (16 éves kor), akkor ilyenekre számíthatsz. Ha már elmúltál, akkor szerintem a legdurvább is csak az, hogy kirúgnak.
2013. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég elvetemült lehet az igazgató, hogy ilyenrért szívózik. Elvileg késés esetén a naplóban a tanárnak írnia kell, hogy mennyit késtél, és ha összejön 45 perc (1 tanóra) akkor az számít 1 óra mulasztásnak. Legalábbis nálunk ez a rendszer. Az viszont mindenhol így van egy rendelet miatt, hogy az iskolának 10 igazolatlan óra után kell értesítenie a jegyzőt, addig nincs semmi. Persze ha szemét az ofőt/igazgatót, akkor ezért adhat ofőit igazgatóit, bár nálunk ilyen még soha nem volt, hogy 2X10 perc késésért valaki ilyet kapott volna. Szóval az igazgató gyakorlatilag azt rúg ki akit akar, de valószínűleg nem fogja megtenni, mert csak kinevettetné magát vele, ha nincsenek tanulási vagy magatartási gondjaid.
2013. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A házi rendben minden pontosan le van írva. Miért nem olvasod el?
2013. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Húha

Hát nálunk úgy volt,h hátul az ellenőrzőkönyvbe

írták be,ha késtél(odaírták a dátumot)


De pár késés miatt nem volt semmi bünti

2013. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérj bocsánatot (többet nem tudsz tenni)
2013. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szándékosan késtél
2013. márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kirúgás valami húsz "igazolatlen" óra

után lehetséges

2013. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem elkésni (többet)
2013. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 késés miatt nem történhet semmi, de ahogy a többiek is írták, minél többet késel/hiányzol annál magasabb fokú "büntetést" szabnak ki. Osztályfőnöki/igazgatói figyelmeztető/intő, fegyelmi és ha eléred a 30%-ot, kirúghatnak.
2013. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nálunk a fegyelmi az egyenlő a kirúgással... tudnék mesélni történeteket. Elvileg ezen a héten kéne hogy jöjjön a levél, majd lesz valami :/ 16 vagyok, tehát már pont kirúghatnak.
2013. márc. 11. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!