Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem a mintatanterv szerint...

Ha nem a mintatanterv szerint haladok, kaphatok ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Előző félévben sajnos nem tudtam teljesíteni egy kötelező tantárgyat, így 2. félévben nem tudtam felvenni az erre épülő másik kötelezőt. Nincs belőle kereszt, úgyhogy következő év elején vehetem fel újra. A többi tantárgyat felvettem és haladok tovább. Ha ezekből megfelelő átlagot gyűjtök össze, akkor kaphatok ösztöndíjat? Vagy nem, mivel egy tantárgyat nem vettem fel, ami a mintatantervbe van?

2013. márc. 16. 17:01
 1/2 anonim válasza:
Ez teljesen egyetemfüggő. A kari hallgatói tanácsnál kérdezz utána, hogy nálatok mi alapján megy. Pl. nálunk a BME-n egy teljesítmény index alapján kapjuk. Minden tárgy kap egy súlyt, az alapján, hogy hányan vették fel és csinálták meg az adott félévben, ezzel kell beszorozni a te jegyedet, illetve nézik, hogy a felvett / megcsinált kreditek milyen arányban vannak. Ha valamit felvették de buktál, azzal ugyanúgy osztani kell, csak ugye 0-ás szorzót kap.
2013. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat! A SOTE-ra járok amúgy, és az a tapasztalatom hogy nálunk senki se tudja mi merre hogy... BME-s ismerőseim sokkal tájékozottabbak a dolgaikban meglátásom szerint.

Megpróbálom megérdeklődni a dékániaknál.

2013. márc. 18. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!