Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem kapom meg a magyar...

Ha nem kapom meg a magyar állami ösztöndíjat, mennyibe jön ki a létezés Szegeden? Kaphatok valami más ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Lakás bérlés, közlekedés, egyéb szükségletek...kb. (tandíj nélkül, mivel az mindenkinek változó)

2013. jan. 12. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

1. félévben nem kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat, mivel nincs még átlagod.


én kollégiummal, kajával, bulizással együtt 40-45 ezerből kijövök.

ha albérletbe mész ez azért jóval több mivel a koli 10ezer forint, az albérlet meg 25 ezer körül van (az olcsóbbak, úgy hogy nem egyedül van egy lakásban). ha nagyon szükösen állsz, akkor ne albérletezz. tanulni mész oda, nem azért, hogy legyen lakásod. a koliba is van tanulószoba, ágy, tusoló, konyha stb.

am kapni fogsz minden félévben ingyenes bérletet, így Szegeden belül ingyen lehet közlekedni (villamossal, trolival, busszal). vagyis ez még most így van, aztán hogy mit hoz a jövő....

2013. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én pont tegnap néztem lakásokat szegeden és egyetértek az előttem szólóval , mert a közepes lakások 40-50 ezertől kezdődnek + rezsi. Én is albérletbe szeretnék majd menni csak én miskolcra , de ugy néz ki nekem is marad a koli , mert egy albérlet 80-100 ezer / hó és annyi elég drága lenne
2013. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát önköltséges leszel? Mert akkor nagy valószínűséggel nem kaphatsz kolit. Bérletet biztos nem, és az egyetemtől sem kapsz semmilyen támogatást. Esetleg a településtől, ahol laksz igényelhetsz valamilyen támogatást. A kaján tudsz spórolni, ha otthonról hozol. De ha messzire laksz nem éri meg az hazautazni minden hétvégén.
2013. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt most nekem írtad?(elozó vagyok)
2013. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, remélem sikerül államira bejutni. De ha nem, akkor jól megszívom, ha jól látom. Köszönöm szépen nektek.:)
2013. jan. 12. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!