Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus vagy BGF kereskedelem...

Corvinus vagy BGF kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés

12-es gimnazista vagyok, idén érettségizem.

Érdekelne, hogy melyik iskolában jobb a kereskedelem és marketing oktatás, illetve melyik az elismertebb suli?

A Corvinust jelöltem meg először, de kétes, hogy bejutok-e, töriből emeltezek, szerintetek felemelik a költségtérítéses ponthatárt?

Manapság viszont egyre inkább a BGF-t dicsérik jobban, főleg azok az ismerőseim, akik onnan vesznek fel diákokat munkára...tanácstalan vagyok, segítenétek?

Előre is köszi a válaszokat.


2013. márc. 17. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Még jó hogy a BGF-esek a saját sulijukat dicsérik. De gazdasági szakokból a Corvinus bármelyik másik intézményt lehagyja.
2013. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a BGF-esek dicsérik, hanem a munkáltatók vesznek fel szívesebben onnan embereket, mint a Corvinusról...

Nyilván azt jelöltem meg először, de remélem nem lesz rosszabb a BGF

2013. márc. 17. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, közgázos vagyok km-en. Nem tudom, a BGF-en hogy mennek részletesen a dolgok, annyi biztos, hogy ott eléggé szét vagytok szedve a többiektől, ugye teljesen külön kar fizikailag is, így nagyobb az esélye a szakbarbárrá válásnak is (már gazdasági területen belül). Nálunk nagyon együtt megy az évfolyam. Ezt úgy értsd, hogy ha mégsem tetszene annyira ez a kereskedelmi irány, talán valamivel kevesebb kellemetlenség váltani, más irányú ismereteket magadra szedni.


Ez így önmagában elég tág, hogy néhány munkáltató BGF-eseket akar. Nem tudni, ki, milyen képességgel rendelkezik, én megkockáztatom, hogy egy BCE-snek nagyobb a mobilitási hajlandósága (pl. nagyobb eséllyel akar és fog munkahelyet váltani, magasabb posztba kerülni, külföldre menni). Esetleg a fizetési elképzelések is mások. Ha azt mondanád, hogy pl. kisvállalkozó inkább egy BGF-est akar, az már egy konkrétum. Azt szokták mondani, hogy a BGF "gyakorlati, munkahelyen bevethetőbb" tudást ad. Megint mások meg azt, hogy ott csak a számviteli képzés kiemelkedő. Én egyelőre a BCE-s marketinges képzést nem tudom egészében megítélni, eddig egy bullshit tárgyam volt csak szakirányosból és most a marketing, amit elég jól tartanak, de semmi extra, főleg, hogy évfolyamtárgy. Összességében emberségesnek és teljesíthetőnek tartom a BCE követelményeit, a közeget jó hangulatúnak, az emberek többé-kevésbé okosak, nyitottak, szvsz túl sok "sznobot" sem látni, ahogy ezt szokták mondani páran (na jó, T-kart illetően vannak fenntartásaim, de komolyabb tapasztalatom nincs onnét), persze azzal lehet számolni, hogy vannak pénzesebb családból jó páran. BGF KKK-ról Nlcafe-n olvastam rémtörténeteket, persze azoknak is lehet, hogy a fele sem igaz, vagy hogy azóta fejlődött annyit az iskola.


Nagy szakmai nevek tanítanak esetenként, de azért nem minden tanár egyformán tökéletes, az elmélyülősebb gyakorlatok többségét meg úgyis "lóti-futi" PhD hallgatók tartják többségében (akik persze lehetnek jól képzettek, megfelelő szakmai múlttal rendelkezők és motiváltak). Egyébként nagyon sok múlik ettől függetlenül azon, hogy gyakorlaton milyen tanárhoz jársz, nem csak a jegyed, de a tudásod tekintetében is (a legkellemetlenebb perceket, az elbukott tárgyakat javarészt nekik lehet köszönni, de fordítva is működik a dolog). Ezen kívül szakmai kapcsolatokat nem rossz, ha a következő évtizedek vezetőivel építesz ki, mert egyelőre még a Corvinus az üzleti képzések fellegvára, és arányában innen is jutnak el a legmagasabb szakmai berkekbe a diákok. Egyébként ez egy nem könnyű aspektus, mert nagyon random, hogy épp milyen órán és kivel ülsz, nincsenek funkcionális tankörök, úgyhogy ezek a körök elsősorban a tanításon kívüli ivászatok alkalmával alakulnak. Ha az nem kenyered, az sem baj, de pár dologban nehezebb dolgod lesz. (Az elején egyébként minél több közösségi eseményen részt kell venni, ezt jól jegyezd meg! Akkor is, ha nincs kedved, később nagyon jó döntésnek fogod találni.)


Ha úgy legalább 420 pontot összeszedsz, szerintem nem kell félned a bekerüléstől költséges esetében, viszont az emelt töri tudásod kb. egy 3 kredites kötvál tárgyhoz fog jól jönni, azon kívül egy nagy 0-t ér (persze, ha már ezt tanulod két éve fakton, mindegy, csak, hogy tisztában legyél vele). Ellenben küzdened kell majd, ha legalább matek faktra nem jártál, mert azt elég töményen rázúdítják az emberre, de azért anélkül is megcsinálható.


Ha bármi kérdésed lenne még, írj bátran. Elég egyoldalúan írtam, mivel nem sokat tudok a KKK-ról és a KVIK-ről - a PSZK-ról már inkább - mindenesetre KM-ből szerintem a Corvinus valamivel értékesebb, már csak a tekintetben is, hogy 3-ad annyian vagytok, mint a BGF-es azonos évfolyamon, és a jobb tanulók többsége is inkább ide jön, a tanulóközeg meg, mint tudjuk, szintén nagyon fontos tényező a saját előrehaladásodat illetően.

2013. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!