Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskola vagy egyetem? Melyik...

Főiskola vagy egyetem? Melyik a jobb és miért?

Figyelt kérdés

most ugyan csak 8.- os vagyok,de a jövőben mindenképp a német nyelvvel szeretnék komolyabbam foglalkozni,az angolt is felveszem majd a gimiben.

Tolmács,fordító- ezek nagyon érdekelnek ,de nemtudom,hogy ehez egyetem vagy főiskola szükséges?

A főiskola is olyan nehéz,mint az egyetem? Ott is annyit kell fizetni,ha valakit nem az állam finanszíroz?


2013. márc. 18. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából az alapképzésnél nincs különbség. Akkor van egyetemi diplomád ha mesterképzést is csinálsz.

Az, hogy mennyibe kerül egy félév sok mindentől függ. Szinte minden iskolában más-más összegeket kérnek el, de mire te odajutsz még százszor fognak változtatni a törvényeken, így a mostani állapot számodra nem igazán fontos.

2013. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de te mire oda jutsz lassan az egyetemek 400.000ft-ta emelik a tandíjat...


Igazából a cél, az hogy ellehetetlenítsék azt hogy bárki továbbtanuljon és váljon valaki belőle.

2014. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!