Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a gimnázium vagy...

Szerintetek a gimnázium vagy az egyetem a jobb?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 20:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Én az egyetemet jobban szeretem.
2013. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
70%
Milyen szempontból??
2013. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én szakközépbe jártam, most meg nehéz szakon vagyok az egyetemen (szval a félévet nem tudom ellébecolni), de az egyetem jobb. Kötetlenebb, azt tanulod ami érdekel, önállóbb vagy, te osztod be az időd stb.

Tény, hogy baromi sokat kell tanulni és nagyon sokszor visszasírom a középiskolát, amikor délután hazaértem és volt olyan nap, hogy nem is kellett tanulnom, most meg...általában örülök ha ki tudom magam aludni és tanulni is tudok egy napon belül (persze úgy, hogy pluszba az órákra is bejárok). De az egyetemi életérzés nagyon jó.

2013. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Kedves 2.: természetesen olyan szempontból, hogy hol érzitek jobban magatokat?
2013. márc. 8. 20:17
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

Egyetem:

Szabadság :D (nincs megszabva, mikor mész el, nincs, aki csúnyán nézzen rád, ha később mész /mint gimis portás, hogy: ugye elmaradt az első órád és nem elaludtál?/, nem szólnak be, ha kávézni akarsz, de ha cigizni, akkor sem /bár utóbbit én nem szoktam/). Szóval végre nem úgy kezelnek, mint egy pelenkást, mint a középsuliban.

Nem vagy harminc emberrel összezárva, hanem minimum 100-zal, így akit nem bírsz, kerülöd, és fordítva, ő is kerül. Nem szól be, inkább a maga dolgával törődik, és elkerül téged.


Nekem az is tetszik, hogy előadáson sokan vagyunk, így lehet olvasni, rajzolni, keresztrejtvényt fejteni, nem figyelnek úgy, mint középsuliban. Gyakorlaton már kevesebben vagyunk, de azok ált. jobbak és megéri figyelni.


A kemény helyre kemény mérnöki szakra járók, az orvosisok és néhány más nehezebb szakosok kivételével szerintem kevesebbet kell tanulni. Én próbálok nem halogatni, nemcsak zh-k meg vizsgák előtt készülök, hanem évközben is. Mégis megtehetem, hogy ha fáradt vagyok, hétvégére hagyom, ha hétvégén programom van, hétköznap foglalkozom vele napi egy órát. Gimiben hazamentem, és ha nem akartam a kevésbé szimpi tárgyakból se 2-3-as között állni, akkor még 3-5 órát kellett tanulnom. Töriből hat oldal magolnivaló kb. napról napra, és ki tudja, mikor feleltet; irodalomból 3 oldal nehéz nyelvezetű elemzés-magolás, angolból szódoga, matekból házi feladat plusz megérteni az anyagot (a matek fontos volt nekem). Az egyetemet kevésbé érzem keménynek ilyen szempontból. /Persze nem egy gépészmérnöki szakra járok és főleg nem a BME-re/ Sokkal többet vagyok emberek között, és itthon is több idő marad a semmitevő vegetálásra meg a hobbijaimra is, mint gimiben.



Ami negatívum:

A tanárok konkrétan utálnak tanítani, állítólag a levelezősök óráinak fele azzal megy el, hogy a tanár panaszkodik, hogy heti négyszer ugyanazt kell elmondania, és mi, nappalisok milyen linkek vagyunk (ami k*ára nem igaz, sok igyekeznek, figyelnek órán, tanulunk).

A gimiben ha nem szeretett egy tanár, az azért volt, mert rosszak voltunk, az átlagnál kezelhetetlenebb osztály.

Itt ha nem szeret, az azért van, mert arra a szakra járunk, amire.

Sok a rosszul magyarázó, tananyagot lehadaró tanár, akinél esély sincs megérteni az anyagot. És ezt mindenhonnan hallom, még mi jobb eset vagyunk. Gimimben csak 1-2 ilyen tanár volt...


Jobb esetben is csak 1/3-ig igaz, hogy azt tanulod, ami érdekel. Első minimum két félév alapozás, száraz, unalmas tantárgyakkal. Aztán később ezer tölteléktárgy, ami a tanárok szerint igenis fontos lesz a szakmádban, közben roh@dtul nem. És van, hogy a tölteléktárgyakból szivatnak.

Sokkal unalmasabbak számomra az egyetemi órák, főleg az előadások, mint a gimiben.



(Tudom, hogy lepontozást kapok. De ha egy-két helyen nem úgy érzek, mint mások, nem fogom szajkózni a mintaszöveget. Inkább pontozzatok le :D )

2013. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
27%

előző: Nem azért leszel lepontozva, mert nem a mintaszöveget mondod. Hanem azért mert általánosítasz.

"Jobb esetben is csak 1/3-ig igaz, hogy azt tanulod, ami érdekel." - Ja, hát persze. Csak ezt te honnan tudod?


Másrészről lehet, hogy a te szakod tele van száraz unalmas tárgyakkal (lehet csak neked unalmas, így viszont benned van a hiba), illetve tölteléktárgyakkal, de ettől még más szakon nem így van.

Én programtervező informatikán vagyok 2. félévben, mégis az objektum-orientált programozást vagy a shell programozást nem találom feleslegesnek.

Lehet, hogy te sok tárgyat nem fogsz használni, de attól más még fogja használni (ebben az esetben is benned van a hiba).

És tény, hogy általában van 1-2 tölteléktantárgy (ami tényleg csak 1-2 félévenként), de és? Legalább valami húzza az átlagod felfele.

2013. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 reptoid ***** válasza:
92%

Én a gimire szavazok. Veszettül jó sulink volt iszonyatosan jó barátokkal. Egyszerűen még most is hiányzik a sok jó dolog, amit ott csináltunk, a társaság, maga a hangulat.

Egyetemen sokkal ridegebb kicist minden. Persze ezt lehet azért érzem így, mert nem vagyok kolis, a lakhelyemen van az egyetem, pár volt osztálytársam is csoporttársam még, megvan a közelben a kialakult baráti kör, nem vagyok "rákényszerítve", hogy haverkodjak mindenkivel az egyetemen. Nyilván annak, aki idejött messziről, annak nagy buli, de nekem nem több a sokéve megszokott napoktól.

2013. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
84%

5. voltam.

Nem tudom, nekem a gimnázium sokkal érdekesebb volt, ami a tananyagot illeti.

Ott tényleg minden alapműveltség, amit tanítanak, valamilyen szempontból több leszel, és szélesebb látókörű, ha azt tudod. Ráadásul minden tantárgyban van szépség.

Ezzel szemben az egyetemen sok száraz sz.rral tömik a fejedet, ráadásul überunalmasan adják le, és mindezt 90 percen át bírni kell. Kb. 10-ből 5 tantárgy nem kapcsolódik a szakmához, és persze, hogy abból az ötből szívatnak a legkeményebben.

Az alapozó első két félévről nem is beszélve... Két tárgyunk lenne olyan, amit "normális" ember élvez, de azt is halál sz.rul adják le.


Hülyítés, hogy az egyetemen azt tanulod, ami érdekel.


De alapvetően jobban szeretem az egyetemet, nem tudom, ez jött-e le 5-ös válaszomból.

A társaság sokkal jobb, mint írtam, azokkal haverkodsz száz ember közül, akit bírsz.

Azt kihagytam, hogy itt már, ÚGY LÁTOM, kisebb a tömeghatás, tehát az emberek inkább önmagukat adják, mintsem hasonulnak.

A gimis osztályomban a hangadók húzták az osztályt, az amúgy rendesebbek elnyomták az énjüket, és hasonultak.

Itt egyetemen tényleg mindenféle embert látok a palettáról.

2013. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
30%

előző: "Hülyítés, hogy az egyetemen azt tanulod, ami érdekel." - Már megint általánosítasz. Nem hiszem, hogy te olyan sok egyetem, olyan sok szakára jártál volna.

Képzeld. Nekem ebben a félévben 7 tantárgyam van és ebből 1 ami töltelék (de még az is félig a szakmámhoz kapcsolódik).


Lehet, hogy a te szakod ennyire gyér, de ne általánosítsd le ennyire a dolgot.

2013. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de ilyen tárgyakat szeretni, mint mechanika vagy fizika.. azért a legtöbb ember számára száraz.

Nincs sok tölteléktárgy? Mindenféle kommunikáció, EU ismeretek, közgazdaságtan egészen 5 félévig, és még sorolhatnám amik várnak ránk.

2013. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!