Szeged vagy Győr?

Figyelt kérdés
A diákélet szempontjából melyik város előnyösebb? Az éjszakai élet melyikben milyen? Kollégiumok normálisak? És melyikbe lehet könnyebben megismerni új embereket? Ja, és ha az még számít valamit akkor Győrbe a SZIE, és természetesen Szegeden az SZTE és mindkettőn a műszaki szak érdekelne. Minden válasz érdekelne, előre is köszi mindenkinek! :)

2013. márc. 25. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi nem SZIE, hanem SZE! :))
2013. márc. 25. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen műszaki szak? Ha gépészmérnök/járműmérnök, akkor válaszd Győrt.
2013. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Műszaki menedzser. Igen, tudom büfészak de ezt inkább hagyjuk mert vannak hosszabbtávú terveim vele :)
2013. márc. 25. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt esetleg lehetne tudni hogy hova valósi vagy? az is lehetne akár egy szempont, hogy melyik van közelebb!

Én szegedi vagyok, ezért mondom azt hogy gyere Szegedre tanulni. Nem tudom hogy Győrött mi van, de itt nagyon jó a diákélet és rengeteg buli van tanévközben, minden napra jut 1-2. A belvárosi kocsmák, sörözők, ahová inkább fiatalok járnak, nyitva vannak éjfélig/hajnali 1-ig hétköznapokon. Ha az altert, metált vagy rockot szereted, akkor is megfogod találni a neked való helyet, hidd el!:D Ez részben abból adódik hogy Szeged nagyobb mint Győr (ha jól tudom olyan 170 ezer ember lakik itt) és több a diák is. 30 ezer hallgatója van SZTE-nek, ebből több mint 20 ezer nappalis. Kollégiumokról még nem hallottam panaszt csak a Károlyi Mihály Koleszról. Ott állandóan bulik vannak és majdnem 1000 diák lakik ott, szóval tanulni szerintem nem nagyon lehet :S Tehát azt a koleszt kerüld el inkább! 1-2 félév után, ha már lesznek barátaid, akkor akár össze is költözhetsz velük. 3 szobás panellakást már 50 ezerért kibérelhetsz, többen csinálták ezt az évfolyamból! :D

Bár ez nem ide tartozik, de barátnőm is 2 barátnőjével lakik együtt, fejenként kb. 31-32 ezer forintra jön ki az albi +kaja, szórakozás, haza utazás

Ha államin tanulsz, akkor a diákbérlet ingyen van, ha nem akkor meg kell venned (3500 ft).


Remélem tudtam segíteni!=)

2013. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Győrben a koleszt most újították fel,és adtak át új épületeket.Tehát vadonat új szobád s lehet.Győr sokkal jobban fejlődő város,mint Szeged,és modernebb is.Ha szórakozni akarsz,az egész város a tied.Ez itt ugyan is a diszkók fővárosa.Ezek nem messze vannak a kolesztól,sőt van a kolesznak egy sajt is,ami fele olyan olcsó.Győr a sport fővárosa,és aztán ott van a romantikus Baross sétálóutca tele éttermekkel.A Dunakapu tér pedig a fiatalok székhelye.Ne hallgass a Wikipédiára,Győrben nem 130,hanem 150-60 ezren laknak,és a város területe van akkora,mmint Szeged.Nincs igaz villamosunk,de vannak vadonatúj buszok,a régi ikarusokat mind kivonták.É minden belvárosi út újra van aszfaltozva.győrnek van reptere,ahonnan akár Görög,vagy Németországba is eljuthatsz.
2018. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#5-ös igazán csalogatóan hangzik amiket felsorolsz, de egy ilyen szubjektív véleményt nem kéne tényként felfogni.

Nekem kicsit sántít, hogy ezeket úgy mondod, hogy még az orrod hegyét sem tetted ki a városodból, de még az tv vagy internet világában sem láttál más magyar városokat. "Sokkal jobb mint... Ide itt sokkal jobb" Mi ez a gyerekes versengés??

Az tény, hogy felétek van a Nyugat kapuja, de pl.az egyetemi élet miért lenne mindenhol máshol rosszabb? Ja és neked miben nyilvánul meg a "modernebb" jelentése? Meg mit tudsz te arról, hogy itt Szegeden milyen a hangulat, éjszakai élet? Megkérdezhetnél néhány SZTE egyetemisták is,akik az ország minden részéből jönnek ide. Akárcsak nyáron a SZIN-re. Na ugye, hogy azért mégsem Győr a világ közepe?! Bocs, csak tudod a válaszodból kicsit sugárzik ez a "Aldöldi parasztoknál nincs semmi érdekes" féle hozzáállás. Igenis le lehet jönni körülnézni, bár azt hiszem nagyot csalódnál (pozitívan). Utána tessék ilyen magabiztos megjegyzést tenni :)

2020. máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6-os vagyok pardon!

Ha már (enyhe) személyeskedés áll fönn, a rangsorban is megnézheted, hogy a SZTE hol hol helyezkedik el ;)

2020. máj. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!