Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok mondani nekem Budapeste...

Tudtok mondani nekem Budapesten erősebb középiskolai kollégiumokat?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretném kollégiumba járni, de nem szakközépbe,

hanem hanem vmi erősebb középiskolába. Kérlek segítsetek!


13/L



2013. ápr. 1. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

szakközépiskola

szakmunkásiskola

gimnázium


ezek vannak a te korodban csak.

2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amúgy mivel kollégium a kérdés én a táncsics mihály tehetséggondozóba megyek, csak én okj-ra, és 5 évvel idősebb vagyok tőled.


De tényleg nem értem, hogy most a kérdés mire is vonatkozik. Mehetsz úgy is középsuliba, hogy állami koleszba mész (vagyis a kettő nem egy helyen van, hanem közel egymáshoz)

2013. ápr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát- Én csak az Apáczait tudom

(hogy ott van)

2013. ápr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan "koleszra" gondoltál, ahol tanulni (meg aludni)lehet, az "Apáczai" gimit tudnám mondani

(a Belvárosban) De az már nagyon erős suli

2013. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen az állami kolesz is jó csak erősebb suli legyen és ne szakközép. Az Apácai tényleg nagyin erős? Még jöhetnek válaszok, az eddigieket köszönöm!
2013. ápr. 6. 09:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát a szakmunkás még gyengébb.


Akkor gimi maradt. Bár az se sokkal nehezebb a szakközéptől.


Amúgy miért nem jó a szakközép? Mind2 helyen érettségi van. Az erősség meg attól függ, hol tanulsz, nem hogy gimi vagy szakközép.

2013. ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szakmát semmiképpen sem szeretnék tanulni ez a lényeg.
2013. ápr. 7. 07:48
 8/9 anonim válasza:

vagyis csak érettségizni szeretnél?

nem akarlak lebeszélni de szakma nélkül avval kitörölheted a fenekedet.

utcaseprőknek ez a minimum, ha elmész egy szakközépbe akkor lesz egy szakmád és érettségid is

tudod egy jó szakma jobb mint egy érettségi.

2013. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na msot vagyok azon a ponton hogy nem értem a kérdezőt


"szakmát nem szeretnék tanulni".


Ezért is nem mész szakmunkásba, ezt megértem.


"ne legyen szakközép"


miért, nem kell érettségi? Szakközép nem szakmára van elsősorban specilizálódva, hanem arra, hogy egy érettségit adjon a kezedbe, amire később, ráépülhet az iskolában oktatott szakma, vagy akár tovább is mehetsz.


Az emberek 90%-a az osztályból nálunk is továbbment, mihelyest meg lett az érettségie.


Gimnáziumban is van lehetőség érettségire, de ott már jó a kérdés, hogy megéri-e. Színvonalban semmivel nem kéne erősebbnek lennie egy szakközépnél (de ez iskolafüggő).

2013. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!