Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan középiskola, amelyne...

Van olyan középiskola, amelynek elvégzése után nem kell felvételizni egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől hallottam, én személy szerint marhaságnak gondolom..Javítsatok ki ha tévedek!
2013. ápr. 3. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam soha ilyenről!
2013. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is nagyon furcsálltam. Taps-taps az oktatási rendszerünknek, ha ez igaz...
2013. ápr. 3. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Miért? Neked az lenne az elvárásod, hogy leérettségizel valahol és csak úgy kényed-kedved szerint besétálsz egy egyetemre? Hát, ez nem így működik.
2013. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Kezdjük ott, hogy nem kötelező a jelentkezés.
2013. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hehe :D Eléggé félreértelmeztél kedves válaszoló! :D

Eszem ágában sincsen ilyesmi bűnt elkövetni, de ha lenne is! Az vesse rám az első követ, aki nem fogadná el ezt a lehetőséget!

De, ha nem volt kiolvasható a kérdés stílusából leírom most (további félreértések elkerülése végett): Eszem ágában sincsen ilyen módon egyetemre jutni, hiszen, magamat ismerve, ha tudnám ,hogy biztos bejutok egy egyetemre szépen ellébecőlnék, nulla tanulással középiskolás éveim alatt, de mivel nem tudom biztosra kénytelen vagyok majd rendesen tanulni...

2013. ápr. 3. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a továbbtanulás

(középiskola után)

De ha fősulira/ egyetemre akra menni az ember,

akkor kell felvételizni (Régen voltolyan, hogy "OKTV" és aki ott mit tudom én a tizedik helyig benn volt, az "automatikusan" fel volt véve ahova szeretett volna menni

2013. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felvételizni meg azért kell, mert korlátozott a "férőhely"

(Tehát már emiatt sem tudnak mindenkit "csak úgy"

felvenni) Megmindenki alegtehetségesebbeket szeretné

felvenni (nem a leglustábbakat)

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!