Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néha úgy érzem, hogy elment...

Néha úgy érzem, hogy elment az egész életkedvem az iskolától, néha teljesen elegem van. Az viszont baj, hogy most fogok érettségizni. Ti hogyan veszitek rá magatokat, hogy tanuljatok?

Figyelt kérdés
Alig várom, hogy túl legyek az érettségin.

2013. ápr. 15. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra csak úgy lehet tanulni ha van valami célod. Ha az a célod hogy ne bukj meg akkor viszonylag egyszerű dolgod van. Mi iskolánkban csak páran buktak meg, ők is matekból, pedig elég alja egy középsuliba jártam.

A lényeg hogy ne blokkolj le, nem megy egy feladat jelöld meg, lapozz, utána később lapozz vissza.


Én rossz tanuló voltam, mégis 3-4-5 ösökből áll az érettségim. 1 hónappal előtte kezdtem el ilyen napi 6-7 órán át tanulni a matekot, előtt 2-es voltam úgy hogy majdnem buktam többszőr is. Végül 60%-os lett a matekom. :) Előtte 1 hónappal még be voltam parázva hogy megbukok matekból, mi lesz velem. :DDD

2013. ápr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem "csodálom"

Az érettségi nem olyan nehéz

Készülgess és nem lesz olyan rossz

2013. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már azt a pár hetet csak kibírod
2013. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az éltet, hogy már csak 10 db sulinap van hátra
2013. ápr. 17. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:

,,Mi iskolánkban csak páran buktak meg, ők is matekból, pedig elég alja egy középsuliba jártam. " Teljesen mindegy, jó suliba jár-e vagy rosszba az ember, mivel mindannyian ugyanazt az érettségit írják országosan. Aki rossz suliba jár, hátránnyal indul neki, mert ott lehet, hogy nem olyan színvonalas a tanítás, hogy elsajátítsa az érettségihez elegendő tudást.

Egyébként én is izgultam érettségi előtt, de visszagondolva nem volt nehéz, persze évről évre változó, és sokat számít a tanár is, aki szóbelin kérdez. A hozzáállásodat javítsd azzal a tudattal, hogy talán most még nincs konkrét elképzelésed a továbbiakról, de később még kitalálhatsz bármilyen célt, amihez kellhet a jó érettségi. Érdemes most megcsinálni jól, mintsem később szenvedni az újraérettségizésre való jelentkezéssel, nem mellesleg rohadt drága is.

2013. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont erre céloztam, az érettségi nem az elit iskolákhoz van igazítva, egy gyenge tanulókból álló iskolában is alig buknak meg páran.
2013. ápr. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!