Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek a budapesti Apáczai...

Felvettek a budapesti Apáczai gimnáziumba a humán szakra, de félek, hogy én leszek a legbutább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Főként azért izgulok,mert a fizika,a kémia és az angol nem megy annyira.Megtanulom négyesre vagy ötösre,de mivel nem nagyon érdekelnek ezek a tantárgyak egy idő után elfelejtem a dolgokat,és inkább az irodalomba,töribe mélyülök el.Plusz még imádok hülyéskedni,zenét hallgatni és beszélgetni,úgyhogy nem tudom,hogy fogok beilleszkedni.

Eddig azért nem gondolkoztam ezeken,mert nem számítottam rá,hogy felvesznek és csak azért jelöltem be,mert ˝aki mer az nyer˝ és,hogy úgysem vesznek fel,maximum elmondhatom,hogy behívtak a szóbelire (vagy még azt sem). Milyen tanácsokat tudtok adni?



2013. ápr. 19. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
hát egy kicsit jobban át kellett volna gondolni a rangsort... mindíg az legyen legelöl, amire a leginkább vágysz, komolyan kell venni.. :(
2013. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A beilleszkedéssel nem hiszem hogy lenne gondod. Szeptembertől viszont jól bele kell húznod a tanulásba, ha nem akarsz tényleg nagyon lemaradni az osztálytársaidtól.

Egyébként, ha az osztálytársaidon látod mennyit tanulnak, szerintem benned lesz, hogy azért sem akarsz lemaradni. (Csak megjegyzésként,tudom mit érzel, pillanatnyilag én is azt hiszem, hogy a gimiben mindenki jobb lesz nálam:))

De ha tényleg nagyon nem fogod bírni, még mindig ott a lehetőség,hogy átiratkozz.

2013. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
szerintem nem lesz problémád,mert eleve humánra mész,ahol a kémia és a fizika nem a leglényegesebb tantárgy,az angolt viszont érdemes megtanulnod,már csak azért is,mert később is hasznát tudod venni.amúgy én 4.osztályban felvételiztem 8osztályos gimibe,felvettek kb.az utolsók előtt,és akik nagyon profin megírták,azok most teljesen hátul vannak az osztályban tanulás szempontjából.
2013. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj már annyira

Majd fog menni (ha szorgalmas vagy)

2013. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidéki vagy?
2013. ápr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vidéki.
2013. ápr. 21. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább örülj annak, hogy bejutottál

(a többit meg majd meglátod)

2013. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem leszel a "legbutább"

Viszont biztos elég sokat kell majd tanulnod

2013. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok és üdvözöllek az Apiban! :D Humános vagyok, jövőre kezdem a tizediket.

Általánsban németet tanultam, tök alapon kezdtem az angolt, nem kell félned tőle, nem magas az elvárás (véleményem szerint az angol oktatás nem túl jó, vagy csak a mi évfolyamunk fogta ki :D). A kémia és fizika tanárfüggő. Hihetetlen kémia tanárunk van, mégis alig tudtam összekaparni a hármasomat, de a bajok nálam ott kezdődnek, hogy nem is értem. Ha meg tudod tanulni sínen vagy, senkit nem érdekel milyen jegyed van ezekből a tantárgyakból, a lényeg, hogy töriből és magyarból jól teljesíts! :)

"Plusz még imádok hülyéskedni,zenét hallgatni és beszélgetni,úgyhogy nem tudom,hogy fogok beilleszkedni."

Erről csak annyit, hogy én is féltem, milyenek lesznek az osztálytársaim, biztos olyan begyöpösödött stréber arcok - HÁT NEM! Meg fogod találni a barátaidat, ettől ne félj, főleg, hogy humánon a lányok eléggé többségben vanna (ami persze nem mindig jó, apropó lány vagy? :D) Utoljára pedig, én is így vágtam neki az egésznek, próba szerencse alapon, semmit nem veszíthettem. Hm. Tanácsnak annyi, hogy szórakozz jól a GT-ben! :D

2013. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!