Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miféle oka lehet annak, hogy...

Miféle oka lehet annak, hogy matekból egyszer észreveszem azokat a bizonyos azonosságokat, máskor, máshelyen meg nem?

Figyelt kérdés

szóval tudásom szerint, 5ös vagyok, de mégis ezek miatt, mindig jó esetben 4es maradok:\


ha észreveszem a legdurvább összefüggéseket, logaritmikus egyenleteknél, bárhol..akkor tuti, hogy olyan piti hibám les za következő feladatba, hogy pitagorasz tételbe mondjuk nem az átfogót emelem négyzetre hanem az egyik befogót, holott már előtte 10milliószor csináltam jól, és a tanár emiatt ad 4-est


amit meg is értek, de nem hiszem el, hogy ez mindenkivel előfordul, velem miért? ennek kell, hogy legyen vmi oka?


köszönöm!



2013. ápr. 22. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ne magolj, hanem értsd!
2013. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapkodsz. Elbízod magad és utána már nem figyelsz annyira. Nálam is megesik néha.
2013. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ha magolnám akkor nem négyes lennék hanem 2es úgy hogy 1 hónap múlva nem tudnám..


de mintha vmi nem engedné, hogy jobbat írjak 4esnél, 3 db 79 pontos érettségit írtam


és ezévben 2szer volt olyan, hogy 1 ponton múlt az ötösöm, 1 szer olyan, hogy egy ponton a 4esem...

mi ez, ha nem valami ép ésszel fel nem fogható akármicsoda, ami lekorlátoz-_-

2013. ápr. 22. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert akadnak még hézagok a tudásodban.
2013. ápr. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi a titok, hogy sokat kell gyakorolni.

Emlékszem, hogy amikor még régen, középiskolában elkeztük a felvételi feladatsorokat megoldani (még akkor ilyen is volt, történelem előtti idők!), olyan egész oldalas áthúzásaim voltak az egyszerű feladatoknál is, hogy csak na. Egyszer a tanárom oda is írta, hogy már várta ezt az áthúzást. Szóval én is nagyon figyelmetlen tudtam lenni. De rettenetesen sok feladatot oldottunk meg és egyre kevesebb lett az áthúzgálás meg az ilyen primitív hibák. Nem mondom, hogy teljesen eltünt, de simán felvettek egyetemre (akkor még messze nem mindenki került be) és simán lediplomásztam matek szakon.


Szóval nem kell kétségbe esni, csak megpróbálni jobban koncentrálni és sok feladatot megoldani egyedül.

2013. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!