Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor szűnt meg Magyarországon...

Mikor szűnt meg Magyarországon a kötelező orosz nyelv tanítása?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rendszerváltás után.

1989-90

2013. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. ápr. 25. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősöm azt mondta, ők voltak

az utolsók, akiknek kötelező volt

az orosz az iskolában (Ő kilenvenegy körül

érettségizett)

2013. ápr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Jav. kilencvenegy
2013. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
90-ben kezdtem a sulit, már nem volt kötelező az orosz, de az ellenőrzőben benne volt másodikban, hogy "A tanuló jegyei orosz nyelvből", talán harmadikban vagy negyedikben küldtek olyat, amiben nem volt nyelv megnevezve.
2013. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még a rendszerváltás előtt -
2014. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%
78-79-ben még kötelező volt, a Radnóti 35-be jártam, 7. osztályba. 79-80-ban a Sallaiba jártam 8. osztályba, már nem volt kötelező.
2018. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

1989. május 31-én felállt egy kopasz pasi a Parlamentben, és bejelentette a Művelődési Minisztérium közleményét, hogy azonnali hatállyal megszűnik az iskolákban az orosz nyelv kötelező oktatása. Ezt élőben közvetítette a TV, én is láttam, (akkor még újdonság és érdekes volt) és megállt bennem az ütő, mert mi orosz magnókazettákat gyártottunk az iskoláknak GMK formában - és a bejelentés kihúzta a lábunk alól a talajt ... :-)


1989. június 16-án Glatz Ferenc művelődési miniszter bejelentette, hogy az általános és a középiskolákban szabadon választható lesz az idegen nyelv, ha az iskola megfelelő szaktanárt tud biztosítani. Ez meg is történt, mert az USA iszonyú pénzeket ölt bele abba, hogy átvegye a kiszorított orosz nyelv helyét. Ideküldtek 600 amerikai tanárt (mint az "üdvhadsereg" részét), akik egy éven át ingyen tanították az itteni orosz-tanárokat angolra. Ingyen adták a tankönyveket, eszközöket, mindent, a TV és a mozik a nyugati ár 5-10 %-ért kapták a filmeket. Az USA mindent elkövetett az angol nyelvi gyarmatosításért. - sikerült is neki... :-)))

2021. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!