Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kötelező angolul beszélni?

Miért kötelező angolul beszélni?

Figyelt kérdés

az egyik kérdésnél látam hogy egy gyerek ott osza a másikat hogy milyen hü*lye mert hogy nem tud angolul! :D

Kicsit ideges lettem mert érdeke én is hü*lye vagyok akkor mert nembeszélek angolul!

Én egy szót nem tudok angolul de viszont németül elég jól! :D



2013. febr. 3. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarlak elkeseríteni, a mai világban aki nem tud angolul az egyáltalán nem hülye, hanem valahol a kisbolygó övezetben leledzik.
2013. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha nem is beszélni, de valamilyen szinten

megérteni az nem hátrány

2013. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Régen az orosz nyelv volt nagyon "elterjedt"

(a KGST idején) most meg

ahelyett inkább az angol

2013. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Azelőtt meg (sokáig legalábbis a középkorban) a latin volt az univerzális nyelv

(úgyhogy ez mindig változott)

2013. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként nem "kötelező"
2013. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Viszont a magyart illene helyesen tudnod - és ennek jelét is adni, nem titkolni. :)
2013. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Egy időben még a francia is divatos volt, még a Petőfiék is franciául veszéltek.
2013. febr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Nagy hátrány. Valamint van ahol kötelező, nálunk egyetemen angol nyelvvizsga kell a diplomához.
2013. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Aki nem tud angolul, nem hülye, de indokolatlanul elég nagy hátrányba hozza magát. Kulturális burokba bújuk el, és kizárja magát a világ globális dolgainak 90%-ából (kultúra, gazdaság, technikai-informatikai dolgok)


Ráadásul hiába tudsz jól németül, ha véletlenül elveszíted az állásod, sehol nem kapsz munkát, már majdnem minden munkahelyen ALAPkövetelmény, hogy tudj angolul, legalább társalgási, de még inkább tárgyalási szintig. A némettel nem tudod kiváltani, persze jó, hogy tudsz németül, de csak az angol UTÁN veszik figyelembe, HELYETTE nem!


Nagyon javaslom, hogy a kérdező tanuljon meg angolul. Ha nem is nagyon magas szintig, de egy erős alapfokig, esetleg gyenge középfokig, ilyen szintig még egyáltalán nem nehéz, és nem is tart túl soká. Lényegesen egyszerűbben tanulható nyelv, mint a német. Olyan tudás az angol, ami mindig, bármilyen élethelyzetben jól jön, sosem időpocsékolás angolul tanulni. Nem is tudom már, kitől hallottam, de van egy olyan mondás, hogy "a világon 3 féle ember van: aki tud angolul, aki tanul, és aki tanulni fog angolul".


Angolul nem az angolok-amerikaiak kedvéért kell tanulni, hanem globális közvetítőnyelv lett, kínaiak, meg mindenki más is angolul tanul. Így pl. ha külföldre mész, mondjuk teszem azt spanyolokhoz, lengyelekhez, vagy ukránokhoz, és nem beszéled az ottani nyelvet, akkor próbálkozhatsz angollal. Némettel nem nagyon. Angolt viszont biztosan tanul mindenki náluk is.

2013. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
9-es válaszoló vagyok. Előbb kifelejtettem, de azt javaslom a kérdezőnek, hogy nézegessen német, svájci, osztrák, lichtensteini álláshirdetéseket. Szinte mindegyiknél ott van már minimumként, hogy "gute Englischkenntnisse"... Nem csak nálunk kérik, hanem mindenhol, szerte a világban, enélkül már nagyon külföldön sem lehet munkát vállalni.
2013. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!