Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy átlagos mérnökinformatikai...

Egy átlagos mérnökinformatikai szakra való sikeres felvételihez hány százalékos matek érettségi kell legalább?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 12:51
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Átlagos mérnökinformatikai szak nincs. Veszprémbe évek óta 380 pont felett van a ponthatár, van ahol 240 is elég volt. Hogy neked mennyi kell, az attól függ, hogy hova jelentketél, és milyen a többi eredmények.

Elvégezni viszont nem árt középszinten 90% feletti tudás.

2013. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Átlagosnál nem BME szintű képzésre gondoltam, hanem például a Debreceni Egyetemre, ahol 240 a ponthatár.

Mivel matekból nem vagyok olyan jó, ezért jelentkeztem emelt szintű informatika érettségire, hogy valamilyen szinten kompenzálja a matek hiányosságaim. Szerinted beválhat ez a technika?

2013. máj. 7. 13:28
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem. Nem akarlak elkeseríteni, de nyilván a 240 pontot el fogod érni, viszont a matekkal már az elején problémáid lesznek/lehetnek.
2013. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartok én is... Na de fő az optimizmus
2013. máj. 7. 13:58
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha elfogadod a tanácsomat, gyakorolj a nyáron. Az ELTE honlapján biztosan van szintmérő feladatsor, lehet, hogy máshol is, érdemes töltögetni. Legalább tudod, hogy mire számíts. Sok siket!
2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már bocs, de van olyan ismerősöm, akinek a középszintű matek érettségije csak 2-es lett, mégis évfolyamelsők közt van mérnökinfón, és matekból korrepetálásokat is vállal, hiszen az egyetemen 5-ösökre végzi el a matekokat.
2013. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Akkor kedves ismerősöd vagy elszórakozta az érettségit, vagy valamelyik "futottak még" egyetemre jár. Ha az előbbi, akkor még idejében összeszedte magát, ha az utóbbi, akkor nem biztos, hogy a diplomája érni fog bármit is a munkaerő piacon.
2013. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Bár bocs, hogy ezt mondom, de inkább az utóbbi, mert 2-es érettségivel jobb helyre nem igen bírt volna bekerülni.
2013. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!