Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha matekon a 17/a...

Szerintetek ha matekon a 17/a feladatot máshogy oldottam meg, de ugyanez jött ki, akkor kapok rá pontot?

Figyelt kérdés
én rendesen megoldottam, mint egy egyenletet, beszoroztam (3-x)-el, kijött egy másodfokú, a két gyök ugyanez lett, tehát 3 és -2, ábrázoltam is, de zavaromba azt írtam, hogy -2 az megoldás :(
2013. máj. 7. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a -2 megoldás is volt, a 3 nem volt az.
2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én azért gondoltam, hogy jó a -2, mert nevezőben nem lehet nulla, a számológép sem értelmezi, de a számlálót igen, csak 0 az eredmény, ami eleme a valós számoknak
2013. máj. 7. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze,hogy kapsz.
2013. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A -02 és 2,9 KÖZÖTTI számok a megoldás, egyenlőtlenség, nem egyenlet! Nem hinném, hogy erre kapsz pontot.
2013. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
semennyit?
2013. máj. 7. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
előző válaszoló: nem 2,9 a felső határ, ugyanis 2,999999 is lehetne, az még ugyanúgy jó válasz... csak szimplán 3-nál kisebb (és persze -2-nél nagyobb vagy egyenlő)
2013. máj. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem az első válaszolónak van igaza. a megoldás ez volt: [-2;3[
2013. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ugy oldanám meg 10-es fejjel,hogy ugye a tört értéke 0 vagy pozitiv szàm.

Két részre bontom,ez akkor teljesül ,ha a szamlalo es nevezo csak pozitiv, vagy negativ.

Számegyenes---s megvan a megoldàs. :D

2013. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az érettségiben nem az a kunszt, hogy mikor most tanultad még emlékszel a megoldás módszerére, hanem majd 4. év végén, amikor mindent egyben kell átlátnod, akkor lesz nehéz!
2013. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!