Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Széchenyi Egyetem Mechatroni...

A Széchenyi Egyetem Mechatronika szakán alapképzésben hány hallgató végez átlagosan évente ( mondjuk nézzük az utóbbi 5 évet)? Úgy tudom, hogy a felvett hallgatók számához képest nagyon kevesen, de lehet, hogy ez az információm rossz.

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb. 90-en kezdenek minden évben, és 15-6-an végeznek.
2013. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És felmerül bennem a kérdés( ek): A képzés gyenge? A hallgatók buták? Így ez értelmetlen és óriási pazarlás az állam és a családok részéről egyaránt. Egyébként felhívják erre a leendő hallgatók figyelmét? A Széchenyi Egyetem más szakjain is ekkora a sikertelenség?
2013. máj. 20. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát figyi, ha a képzés lenne gyenge, akkor nem bukna ki ennyi ember. Kemény a képzés, nagyon is. Van egy pár tipikus szóró tárgy, amiket nem lehet máshogy megcsinálni, csak ha az ember rengeteget tanul, méghozzá ésszel. Aki erre nem képes, az nem fogja elvégezni. Minimum, vagy közel minimum a ponthatár minden évben, így bekerül boldog-boldogtalan. Szerintem reális ez a lemorzsolódás. Amúgy nem tudom, hogy a többi szakhoz képest milyen ez az arány, de azt tudom, hogy sokan mennek át mechatronikáról gépészre, járműre, villamosra, mert teljesíthetetlen nekik a mechatro alapjai nevű tárgy, ami pedig 6 féléven keresztül épül egymásra, tehát csúszást jelent a bukás.

Egyébként a kieső embereknek vissza kell fizetniük a képzési költségük felét, tehát az állam bebiztosította magát valamennyire.

Én amúgy a legjobb választásnak tartom ezt a szakot, legalábbis a magam részére.

2013. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!