Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Összetűzésbe keveredtem egyik...

Összetűzésbe keveredtem egyik osztálytársammal?

Figyelt kérdés
Most mentem egy osztályba, akik már összeszoktak, és új vagyok. Az a baj, hogy van pár gyerek, akiknek beverném a pofáját. Főleg az egyik irritál, amelyiknél elfog szakadni a húr, érzem. Állandóan azt mondogatja, hogy homokos (csúnyább kifejezéssel), és hogy milyen nyomorék fejem van (amikor szépen, és teljesen megfelelően nézek ki, van önbizalmam, de nem is kell, mert látom magamat, hogy nézek ki). nem értem miért, amikor kedves voltam velük is, nem is ismernek. Sajnos ezt a homokos dolgot egy exosztálytárs terjesztette (elég sok kapcsolata van abban az iskolában), aki másik osztályba jár (a legszívesebben nem is tudom hol látnák, nem mondok olyat, amit nem szeretnék). Amúgy nagyon jól barátkozok (általánosba nagy bajok voltak velem, mivel senkihez sem szóltam, bezárkózott voltam, ezért utált az a senkiházi), úgy érzem, teljesen megváltoztam, de így nem tudok még jobban, mert ez a helyzet áll fen. Ha szólok osztályfőnőknek, vagy igazgatónak, akkor mi van? Akkor én leszek a kis hülye, aki nem tudja megvédeni magát, még jobban csesztetnek. Viszont ha egymásnak esünk, valamelyikünk megsérül, vagy komoly fegyelmi eljárás lesz belőle. Szerintem mindkettő. Viszont más megoldást nem tudok. Nem fogok igy járni iskolába, mert eddig 8 évig így jártam, mindehonnan ki voltam közösítve, mert senkivel sem beszéltem. De most, erőt vettem magamon, barátságos, nyitott vagyok. És teljesen más érzés. Ezt az ügyet szeretném megoldani, mert azt, hogy köpködjenek meg hasonló, ILYEN NINCS. Sajnos itt csak az erőszak fog segíteni, akárki akármit mond, akkor van tekintélye az embernek, ha megmutatja az erejét (sajnos). Nem tudom mihez kezdjek. Másik iskolába nem mehetek át, most jöttem egy előkészítőből, a nem megfelelő oktatás miatt.
2009. okt. 1. 15:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nincs is értelme ezen gondolkodni, mert hatalmas lavina indulna el.
2009. okt. 1. 18:17
 12/14 A kérdező kommentje:
Ha bajok lesznek, akkor el megyek egy másik iskolába. Jobbat nem tudok.
2009. okt. 1. 18:18
 13/14 anonim ***** válasza:

Értem a problémát, te is jól átlátod a következményeit annak, ha nekimész bárkinek is. Nem könnyű dolog ha mindenki ellened van a témában. Kézenfekvő megoldás lenne visszaosztani mindenkit aki kötegszik (nagy a pofád, kicsi a p.csöd, fürgyé' le vagy mittomén, mindenkinek van hibája) és leszarni azt amit rád mondanak.

A kisköcsöggel viszont mindenképp elbeszélgetnék, esetleg jelenetet rendeznék, hogy felkeltsem a tanárok figyelmét (nem bunyó csak leordítani a fejét nagy nyilvánosság előtt). Nem hinném, hogy ofő vagy igazgató asszisztálna kettőtök problémájában úgy, hogy csak szépen kéred őket. Viszont ha nem változnának a dolgok beráncigálhatod igazgatóhoz hogy ha nem változnak a dolgok te elmész az ő hibájából, mert szarul érzed itt magad neki köszönhetően.

2009. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El kell indulni szépen felé, és megkérdezni, hogy mégis mi a f@sz baja van veled, vagy pedig mondja a szemedbe, ne a többiek előtt menőzzön. Mutassa meg mit tud basszus, ne a száját tépje.
2009. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!