Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-n, ha saját pénzből...

OKJ-n, ha saját pénzből fizetem, de nem keresetből a tanfolyamomat, akkor abba anyámat kötelező bevonni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy lapot, hogy töltsem ki, hogy aktív munkaviszonyom van-e. Érdekes mert nappali a dolog.


18 éves elmúltam, anyámtól távol tanulnék (jóttesz a szabadság szerintem) koleszban és eleve hülyeségnek tartom, hogy ők minden problémával anyámat hívnák, miközben ő nem fizet semmit se.


Félreértés ne essék, nem vagyok rosszba anyámmal, csak ezt saját pénzből intézem, részben megtakarított pénz, részben árvasági ellátás.


2013. máj. 16. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá, hogy ki fizeti. Ha elmúltál 18, önállóan intézed az ügyeidet.
2013. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem teljesen, itt a törvénycikk:


"A közoktatási törvény ... bekezdése kimondja, hogy "ha a nagykorú tanuló önálló jövedelemmel nem rendelkezik és szüleivel közös háztartásban él, a tanulói jogviszony megszüntetésével, tanulmányi kötelezettségeivel és fizetési kötelezettségekkel járó iskolai döntésekről a szülőt is értesíteni kell"


Kérdés, árvasági ellátást foghatom-e saját önálló jövedelemnek, illetve ha nem, de anyám nem fizet semmit itt, akkor mit tehetek?

2013. máj. 16. 22:18
 3/4 anonim válasza:

szerintem nagyon gyorsan keresél másik nappalis iskolát mert ez csak pénzlehúzás.

ez az első szakmád? mert ha igen annak ingyenesnek kell lennie érdemes lenne akkor tényleg egy ilyen iskolát keresni ahol nem vernek át

2013. máj. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a szakma magában ingyenes, mivel első, de külön van félévente 20.000 hogy napi 10 oldalt nyomtathatok, stb.


Szóval ilyen hülye szolgáltatások.

2013. máj. 17. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!