Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek van igaza ebben az esetben?

Kinek van igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A mai nap a második a szünetben kimentem az iskolából egy haverommal a gyógyszertárba Strepsilsért, mert fájt a torkom. A portás azt mondta, hogy rendben, mehetünk, kiengedett. Az ellenőrzőnket leadtuk addig a portán, ahogyan a házirend előírja. Amikorra visszaértünk, addigra az egyik tanár elvette az ellenőrzőnket. Megkérdeztük tőle illedelmesen, hogy ilyenkor mi a teendő, flegmán visszakérdezett, hogy aha, és ketten voltatok Stepsilsezni? Hagyjukmár! Kaptunk érte egy osztályfőnökit, holott korábban amikor ennivalóért, vagy újságért mentünk ki, sosem volt ebből probléma. Megkérdeztem az osztályfőnököt, hogy miért engedett ki akkor a portás, ha csak igazolással lehet kimenni?

Miért fogadta el a becsukott ellenőrzőt, és miért nem ellenőrizte ő, hogy van-e beleírva valami?

Miért nem mondta a tanár úrnak, hogy ezt a két gyereket én engedtem ki?

Erre nem tudott válaszolni, azt mondta, hogy hülye a portás, hogy önállósítja magát.


Ezek után kinek van igaza? Nekem, aki illedelmesen elkéreckedtem, hogy hagy menjek ki a gyógyszertárba, mert fáj a torkom, vagy a tanár úrnak, és a portásnak, akik figyelmen kívül hagyják azt, hogy minden szünetben kb. 50-en kimennek cigizni?


Ezt az ügyet kivel tudnám megbeszélni a suliból? Nem az igazamat szeretném kiharcolni, csak a félreértéseket, és az esetleges haragokat szeretném elkerülni. Osztályfőnökkel már beszéltem, ő csak ennyit mondott, hogy legközelebb majd tőle kéreckedjek el.

A tanár úrral is beszéltünk, ő annyit mondott, hogy aha, és ketten voltatok Stepsilsezni? Hagyjukmár! És otthagyott minket.

A portástól is meg akartam kérdezni, hogy hogy van ez, de sajnos éppen aludt a székében fél 2-kor, amikor a szünet közepe volt, nem akartam felverni.


2009. okt. 2. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen neked van igazad, viszont sajnos nem hiszem, hogy sok dolgot tudnál csinálni. Azt egyébként jó, ha tudod, hogy a világon semmit nem jelent, hogy beírtak az ellenőrződbe egy intőt. Ez semmiben sem befolyásolja a későbbi pályafutásodat, és egyáltalán jogilag nincs relevanciája.
2009. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Francokat van neked igazad. A tanárnak van igaza. Ő a felelős érted nem a portás bácsi, ha egy kórház zárt osztályáról megszökik a beteg akkor sem a portás a hibás, hanem az orvos, aki nem figyelt rá. Egyszerű, legközelebb a tanártól kéredzkedsz el és nem a noname portástól, mert ha elüt az autó vagy bármi történik anyukád nem a portás bácsit rohan lehordani vagy jelenti fel, hanem a tanárt. Azért gondolkozzunk már.
2009. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor mondja azt a noname portás, hogy nem tartozik a hatáskörébe, hogy elengedjen, és hogy csak tanári engedéllyel mehetek ki. Ennyi! És úgy járok el. Ne intézkedjen magának, ha nem ezért tartják. Mindez az egész probléma megelőzhető lett volna, ha rendesen végzi a feladatát. Nem?
2009. okt. 3. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:
De igen, de a 8 általánossal ( sem biztosan) rendelkező portás bácsitól/nénitől nem várhatod el, hogy úgy érezze létezik olyan, ami nem az ő kompetenciája lenne. Neked is igazad van, de a tanárodnak is. Egyébként az is lehet, hogy a portás azt hitte, a tanártól már elkértétek magatokat, nem tudom a pontos szituációt. De sajna , ezt most be kell nyelni. Egyébként pedig nyugi, a kutya nem fogja soha, sehol tudni, hogy milyen beírások voltak az ellenőrződben. Nem számít.
2009. okt. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a büntetés túlzás,a tanárnak rossz napja volt.,egy enyje-bejnyével,figyelmeztetéssel elrendezhette volna...max.beszélt volna a portással,és ennyi.túlzásba esett a tanár.
2009. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem az osztályfőnökivel van a bajom, tudom hogy annak semmi következménye nem lesz.

Csak azért nemár hogy engem tolnak le, nekem adnak osztályfőnökit, gondolom most az egész tanári kar engem beszél az igazgatóval együtt, közben a portást -aki nem végezte rendesen a munkáját- hagyják ott szunyókálni munkaideje közepén.


A többiek véleményére is kíváncsi vagyok.

2009. okt. 4. 11:53
 7/8 anonim válasza:
Szerintem tökre nem beszélnek ki téged a tanáriban. Sőt az offő már elis felejtette. Nemérdekli. Néha élvezet beírni egy gyereknek csak úgy. Ha ilyen szemmel nézem énis elküldeném a helyedbe a jó édes anyukájába vissza. De ha a tanár lennék énis köcsög lennék:D, De amúgy télleg mért ketten mentetek ki? EGyedül nemtalálsz oda?:D
2009. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát épp indultam, mondtam haveromnak hogy megyek, ő pedig mondta, hogy rendben, jön őis. Mondom, nem gondoltuk, hogy akármi lenne ebből.

Köszi a választ!

2009. okt. 29. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!