Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a szüleimnek ebben...

Igaza van a szüleimnek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Suliba járok, és itthon lakok, mellette dolgozok egy kicsit, és abból van nekem havi 10 000 ft-om. És édesapám szerint ebből nekem adni kellene nekik. Nekem meg rosszul esik, hogy ezt is el akarja venni tőlem, mert, ha el akarok menni pl. moziba, vagy esetleg bulizni, akkor én nem kapok tőle egy forintot sem. Csak reggelire, mikor suli van... Azt megérteném, ha csak dolgoznék és normális fizetésem lenne, akkor odaadnám kb. a felét, de így... ráadásul egyáltalán nincsen rászorulva...
2010. jan. 14. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
kifejezetten nem, mások mkapnak zsebpénzt, te meg amit keresel azt se
2010. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
92%

hát,ha zsebpénzt sem ad,akkor szerintem mondd meg neki,h te ezt tekinted a zsebpénzednek,és hogy szeretnéd magadra költeni.ha meg amúgy sem ad mozijegyre vagy erre-arra,akkor mond meg h nem is kell,majd ezt elköltöd,és neki nem kell h adjon.

(ha már úgysincs rászorulva,akkor minek venné el a te pénzed?!!)

2010. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Nincs igaza. Esetleg mondd, hogy odaadod szívesen az egészet, de akkor - mivel saját pénzed ugye már nincs - tőlük kell kérj mindig, amikor elmennél valamerre. Szomorú, ha ez megy, el sem tudom képelni, hogy ennyire pitiáner hogy lehet valaki. (bocs)
2010. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha már nem tanulnál, hanem lenne rendes kereseted, abból megértem, hogy illene hazaadnod egy bizonyos részt. De így, hogy tanulsz, és csak nagyon keveset keresel, zsebpénzt meg nem kapsz, azt a pénzt szerintem is jogosan tarthatod a magadénak, és költheted el arra, amire akarod.
2010. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
90%
Szerintem sem fair, hogy ezt csinálja. Oké, hogy felelősségre akar nevelni, de szerintem ezzel elveti a sulykot. Kicsit szőrösszívű az apukád, hogy ezt teszi veled.
2010. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Ezt nem lehet igy eldönteni, ehhez tudni kellene, hogy a kérdezö hány éves, illetve mit tanul, masrészt, hogy mennyi pénze van az apukának, meg emnnyi a havi fix kiadás.

Sokszor ugyanis - föként a fiatalabb (12-18 éves) gyerekek - azt hiszik, hogy ha apuka keres 150 ezer Ft-ot, akkor az hü de sok, azt meg nem tudja, hogy a havi rezsi, megélhetés, törlesztés leviszi az egészet.

2010. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!