Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudom megtanulni a...

Miért nem tudom megtanulni a törit?

Figyelt kérdés

Egyedül 9.-ben voltam 4-es töriből, 10.-ben már 3-as, és 11.-ben, és idén nagyon gyengén teljesítek töriből (5 osztályosba mentem, jövőre érettségizek, ha nem bukok meg töriből).


Nem látom át az anyagot, amit meg kell tanulni. Hiába tanulom itthon 2-3 órát, másnapra elfelejtem. Kiemelem, aláhúzom, leírom a lényeget, itthon felmondom, de másnapra semmi. 1,51-re állok most, és nagyon félek, hogy év végén mi lesz. Kedden fogok írni témazárót, aminek legalább egy kettesre kellene sikerülnie. Odáig vetemedtem el, hogy egy-egy cetlit (megmondta előző órán, hogy mit fog kérni) itthon leírtam, és adott pillanatban kicseréltem dolgozat alatt a lapot. Bevállaltam, mert nem veszíthettem sokat (úgy kaptam egyszer 4-est. Nem értem miért, pedig az órai vázlatot írtam le, mindent leírtam a füzetbe, amit diktált, de 4-es lett).


Külön tanárhoz is jártam, de a helyzet változatlan volt.


Voltam egy éve nevelési tanácsadóban. Szövegértési és matematikai nehézséget mutattak ki nálam.



2013. máj. 18. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet azért, mert az órai anyag csak egy része a követelménynek. Ne felejtsd el, hogy ott a könyv is, amelybe ha beleolvasol, lehet sok minden megvilágosodik számodra is.

A szövegértési és a matematikai nehézség nem mentség!

Egyébként mit tanultok most?

2013. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Könyvet, füzetet egyszerre tanulom, térképet is használom. A nemzetállamok és birodalmak kora (1849-1914)
2013. máj. 18. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
pedig az elég jó korszak. mi több, a legjobb :)) (szerintem). ha gondolod, és van kérdésed, amit nem értesz, írd meg priviben nyugodtan, megpróbálok rá válaszolni. :) így talán könnyebben meg fog ragadni, mintha megpróbálnád bemagolni.
2013. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De az utolsó két év (anyaga) a legtöbb és

legnehezebb

2013. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Járj továbbra is tanárhoz
2013. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!