Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől tudnám hatékonyabban...

Mitől tudnám hatékonyabban megtanulni a törit?

Figyelt kérdés

A város legjobb (és legbeképzeltebb) középiskolájába járok, ahol sokkal többet várnak el, mint egy átlagos gimibe, ahová a barátnőm is jár. Töri-matekos osztályba járok, ahol a matekkal nincs semmi gondom, viszont a törivel nagyon szenvedek. A tanár mindent nagyon részletesen, szakszerűen megfogalmazva kér, egy téma általában 40-50 oldal nagyfüzetbe, pedig kicsi betűkkel írok. És ez még csak a füzet..A könyvből is kéri, ami ahhoz az anyaghoz kapcsolódik. Nagyon nehezemre esik megtanulni, száraznak, unalmasnak érzem. Csak ezzel az egy tantárggyal vagyok így, és rettenetesen irigykedek, mikor a barátnőm, aki 3as tanuló elújságolja, hogy milyen könnyen kapnak 5ösöket töriből. Én még sosem kaptam 5öst, a 4esért is vért kell izzadni, egy héttel a doga előtt már el szoktam kezdeni a tanulást, kidolgozni az esszéket, bemagolni az összes évszámot. Valamiért mostanában ez nagyon nehezen meg, rá sem bírok nézni, egyszerűen hányingerem lesz tőle, minden törióra előtt szorongok, legszívesebben iskolát váltanék. Kitűnő tanuló lennék, ha ez a fránya töri nem lenne..

Hogyan tanuljak úgy dolgozatra, hogy 4esre sikerüljön, és ne kelljen órákat görnyednem a füzet fölött? Mit csináljak, hogy elmúljon ez a töri-undorom?


2013. jan. 20. 00:26
 1/8 anonim válasza:
Történelmi játékokkal szoktál játszani? Nagyon sokat tudnak segíteni, töri meg mindig is az a tárgy amit csak sok olvasással lehet elsajátítani. Egyetemen hidd el többet kérnek mint 40-50 oldal plusz még tankönyvből vagy szintén 50 oldal. Vegyük a Idegenforgalmi föci órámat, közel 800-900 oldalas jegyzetből kellet készülni a vizsgára, és ez nem kamu, Közgázos tárgyak, minimum 12 előadás anyag mind 30-40 dia soros, plusz gyakorlati anyagok és plusz egy jó kis 500-600 oldalas könyv. Töri hmmm.... én szerettem ezért jobban ragadt. Amúgy meg szerintem neked szimplán p*cs a tanárod.
2013. jan. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de én tényleg iskolát váltanék. Persze ez nehézségekkel jár, és biztos rengeteg előnye van annak, hogy egy úgymond elit, kemény suliba jársz, de szerintem annyit nem ér, hogy rámenjen az életed és közben még szorongj is!


A hatékony tanulásról elég sok anyagot találsz a neten, de nem hiszem, hogy neked tényleg gondod lenne ezzel, szerintem csak a követelmények túl szigorúak, ahogy te is mondtad, a barátnődnek nincsenek ilyen gondjai a törivel.


Gondolkodásban az a legjobb, ha nagyon érdeklődve állsz hozzá a törihez, és motiválod magadat azzal, hogy milyen jó lesz, amikor tök jól fog menni, ahogy pl. a matek is.


A tanulás technikájával kapcsolatban: én törinél mindig ábrákat rajzoltam kulcsszavakkal, nyilakkal, évszámokkal, így könnyebb volt átlátni és megjegyezni az anyagot. A vizuális hatás jobban megmarad.


A tanulásban való segítségében nincs annyi tapasztalatom, de ajánlhatom az agykontrollt, mint elmefejlesztő és stresszkezelő módszert. Abszolút nem ismerem, de lehet hogy működik a villámolvasás, és még vannak ilyen módszerek, amiknek utána tudsz nézni.


Az ezzel járó stressz kezelésére pedig a sportot, a relaxációt tudom egyszerűen ajánlani, és azt, hogy ne akarj mindenáron megfelelni se a tanárnak, se másoknak, és ne támassz magaddal szemben irracionális elvárásokat. Ha ez egy brutális suli, akkor neked nem kell kitűnőnek lenned ahhoz, hogy tényeg jó legyél, és büszke legyél magadra! Nem baj, ha tényleg hiper király vagy, de ne akarj mindenáron tökéletes lenni.


Mindazonáltal végső soron úgy érzem, nincs komoly gondod, inkább csak túl durva az iskola, és túl sokat vársz el magadtól (vagy várnak el tőled a szüleid). Nem kell mindenből szín ötösnek lenni. Egyébként is, ha reálos beállítottságú vagy, akkor természetes, hogy a matek jól megy, a töri meg kevésbé. Vagy a barátnőd előtt érzed magad kifejezetten rosszul emiatt? Mert szerintem nincs okod rá.


Én így gondolom, de persze simán lehet, hogy tévedek.

2013. jan. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2-es válaszoló vagyok. Egyetemistaként én sem tanulok keveset, de gimisként szerintem nem kell még feltétlen a teljes végkimerülésig görnyedni a könyv/jegyzet fölött.
2013. jan. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én gimisként leültem egy bögre teával, fogtam a színes kihúzóim és más színűek lettek az évszámok, nevek, helyek...

Az egészet felolvastam magamnak párszor, a végére már nem olvastam, hanem kívülről tudtam. Meg berekedtem.

Így a fontos dolgokat felelés előtt még gyorsan át lehet nézni mert ki vannak emelve, még vizuálisan is megjegyzem, hogy akkor Károly Róbert a lap alján kezdődött és volt a lila csata meg a sárga évszám.

Amit az első írt az se rossz, honfoglalózz :)

2013. jan. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazából a tanárral van a baj, mert neki a dilije, hogy minden hülyeségre rákérdez. Leváltani sajnos nem lehet, mert ő az osztályfőnök is. Kifejezetten élvezi a helyzetet, hogy a félévi bizonyítványokat nézve rajta múlnak a jelesek, hogy valaki csak töriből 2es...

A barátnőmet csak azért hoztam fel, mert kissé rosszul érzem magam amiatt, hogy én ennyit szenvedek, bárki más meg a kisujjából kirázza. Minden válasz hasznos, köszönöm szépen!

2013. jan. 20. 00:59
 6/8 anonim válasza:
1. hozzászólás az enyém, még annyi, hogy Einstein Fizikából penge volt, de a matek nehézséget okozott neki :)
2013. jan. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A töri kamu, és éppen ezért tudtam jól, nulla tanulással, mert amit az ember utál az foglalkoztatja, és megragad a fejében, különben elfelejtené, hogy miért is utálja.
2013. jan. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a történelem ea fő hulladék tantárgy a humán tantárgyak közül. nem szeretnélek lebeszélni semmiről, de szerinted az előre vezet, hogyha ismered a múltat? szerintem a matek és a többi reál tárgy a jövő tantárgya.

van olyan osztály, hogy matek-töri? :/

2013. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!