Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg nem éri meg ELTÉ-re...

Tényleg nem éri meg ELTÉ-re járni? Inkább egy kevésbé ismert egyetem?

Figyelt kérdés
A sorrendmódosítás lehetősége miatt agyalok ezen. Nyelvszakot jelöltem, ELTE és Károli. Egyelőre az ELTE van az első helyen, de sokat gondolkodom azon, vajon tényleg olyan rossz-e ott a légkör, mint mondják. ,,Mindenki sznob, paraszt, a tanárok el vannak szállva, és nem segítenek/szivatósak" - ilyesmikre gondolok. Külső szemlélőként sok előnyét látom az ELTÉ-nek a Károlival szemben, eltekintve a hírnevétől, mert az nem érdekel, viszont nincsenek bennfentes ismerőseim, facebook-on meg senki nem ír vissza, nem is olvassák el (gondolom, egyből spamba megy a levelem). Meg tudnátok nyugtatni, hogy nem olyan vészes ott a helyzet, mint ahogy az szájról szájra terjed? (Lécci tényleg erről mondjatok véleményt, ne a szakválasztásomról, mert szerintem igenis tudok majd mit kezdeni vele.)
2013. máj. 25. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Minden egyetemen vannak gazdagok, szegények, sznobok, különcök, központi egyéniségek stb. Mindenhol megtalálhatod a saját légköröd.:) Az ELTE meg híres és jó egyetem. Felesleges lenne lecserélni másikra.
2013. máj. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

attól függ, melyik az a nyelvszak. :3

pl. azt tudom, hogy az anglisztika az remek, tök jófejek a tanárok, élnek az emberek stb.

2013. máj. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, mindenhol különböző a társaság, csak félek, hogy mivel ez az ELTE, itt majd mindenki olyan lesz, hogy ,,jaj én eltés vagyok, dobj hátast tőlem". Az oktatási színvonal jó ezen a szakon, már lenyomoztam - anyanyelvi tanár van -, de ezen kívül a diákságról nem tudok semmit...

Na sebaj, a tanulás az elsődleges, csak nekem szokásom őrlödni két szék között. Remélem, bejutok, büszke lennék magamra, és én is elszállnék.


Vicc vót. :D De azért büszke lennék magamra (titokban:)

2013. máj. 25. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha oda jársz, te is ELTÉ-s leszel, és ugyan úgy hanyatt kell majd, hogy vágják magukat az emberek tőled:) Ne aggódj ezen, az ELTE egy hatalmas egyetem, gondolom egy évfolyam sem 50 emberből áll. 200 ember között biztos találsz olyat, aki nem beképzelt, és sznob.
2013. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam, hogy ha odajárok, én is ,,naaagy" eltés leszek, de hátha van ott valami sznob-vírus, amit elkap az ember mondjuk két hónap után. De én tudom magamról, hogy immunins vagyok. :D
2013. máj. 28. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen. Lehet, hogy kívülről úgy látszik, olyan, mint a BME-n, de a legtöbb ember nem gondolja ezt komolyan, aki benne van. Csak poénkodnak pl a Corvinussal, de ha találkoznak egy Corvinusossal, akkor az emberek többsége nem fogja lenézni, vagy kiutálni. Szerintem ez az ELTE-n is így működik.
2013. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet. Most viszont már ,,csak" be kéne jutnom, hogy jogos legyen a félelmem. :D
2013. máj. 28. 14:47
 8/9 anonim válasza:
Én ugyanígy tartottam tőle, mint te egy éve, de rájöttem, hogy kár volt, az ELTÉ-n is vannak jófej emberek, illetve társaságok. Abszolút nem látnám, h lenéznék a másikat, vagy nagyképűek volnának, persze, van ilyen, de nem ez a legjellemzőbb, sőt azok is próbálnak alkalmazkodni. A tanulásnál, meg pl vizsgaidőszakban meg amúgy is egymásra lesztek utalva. Tanároknál meg ne higgy el mindent, inkább magad tapasztald meg..nem mindig igaz, amit róluk terjesztenek ;)
2013. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. :)
2013. máj. 28. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!