Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Amerikai Egyesült Államokba...

Az Amerikai Egyesült Államokban mennyire ismert/elismert egyetem az ELTE?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ELTÉ-re, de a későbbiekben Amerikában szeretnék élni. Kint más a rendszer, hacsak nem készülsz kifejezetten Amerikai egyetemre, szinte lehetetlen bekerülni, arról nem is beszélve, hogy rettentő drága, nemzetközi diákoknak pedig korlátolt számban érhető el ösztöndíj. Tehát a kinti továbbtanulás számomra nem érhető el, de az ELTE Magyarország legjobb egyeteme, világviszonylatban is benne van a top 500-ban.

Amerikanisztikát tanulnék, és a mester programot reményeim szerint kint kezdhetem majd. A ti véleményetekre lennék kiváncsi, hogy milyen esélyekkel indulnék itthonról, egy ELTE diplomával?

Bocsánat a hosszú kérdésért, de előre is hálásan köszönöm a válaszokat! :-)


2012. júl. 30. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

"de az ELTE Magyarország legjobb egyeteme"


Hát ez egy jó nagy baromság:D mellesleg Amerikáa örülj, h tudják hol van Magyarország, nem hogy még az egyetemeket is tudják.

2012. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni az ELTE-t, nem oda járok. (csak előre kijelentem ezeket mielőtt vki letámadna)

de itt egy bizonyíték h elismert az ELTE.

[link]


az Agymenők című sorozatból van a kép. a háttérben a fent említett egyetem "plakátja" van. (a sorozat 3 fizikusról és egy mérnökről szól, akik NAGYON elismertek a szakmájukban, szóval nem valami véletlen a dolog)

2012. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt vannak világviszonylatban a legjobb 500 egyetemi rangsor [link]


De, hogy az ELTE lenne az ország legjobb egyeteme az tévedés, minden egyetem másból erős. Bár az ELTE is egy nagyon színvonalas egyetem de nem csak akörül forog a világ. A fent említett linken található rangsor a BMEt rakja legelőre. De az iskolákat nem lehet csak úgy kategorizálni, minden iskolának megvan az a területe amiben nagyon jó meg amiből gyengébb. És nem csak az Elte, bme a színvonalas egyetem az országban ott a szegedi, debreceni, sorolhatnám.

2012. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarlak elkeseríteni, de csoda, ha azt tudják, hogy hol van Magyarország.
2012. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

"Nem akarom védeni az ELTE-t, nem oda járok. (csak előre kijelentem ezeket mielőtt vki letámadna)

de itt egy bizonyíték h elismert az ELTE. "


A gagyi lovagba meg magyar zászló van a háttérbe? Miét? Mert olyan különlegesnek érezték. Szóval igen még azt sem tudják, hol van Magyarország.

2012. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam elfogultnak tűnni, a Wikipedián feltűntetett, 2011-es kutatás alapján írtam a "legjobb" egyetemet. Valóban, minden egyetem más irányzatban tűnik ki.

Az pedig, hogy Amerikában azt sem tudják, hol van Magyarország, cáfolnám: egyre jobb nemzetközi kapcsolatokat építünk ki Amerikával, vízumot is könnyebben kapnak magyarok.

Sok magyar professzor tanít és tanított amerikai egyetemeken, sokaknak sikerült karriert csinálniuk a tengerentúlon, csak azért tettem föl ezt a kérdést, hogy hátha tud valaki kézzelfogható információval szolgálni, pl. magyar egyetemről ment ki Amerikába mestert végezni, vagy rögtön valamilyen céghez, stb.

2012. júl. 30. 21:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy lehetetlen kijutni. Gondolom jó pár magyar él kint. e attól még nem ismerik a magyar egyetemeket.
2012. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bárki, aki kiáll az mellett, hogy már pedig tudják és elismerik, itt és most a google használata nélkül írja már le nekem, mondjuk Románia, Svédország, Isztambul, Kína és Üzbegisztán legnevesebb egyetemét. Köszönöm. Ez után hinni fogok benne... habár legfrissebb információm szerint a SZTE a legismertebb egyetem az összes közül.
2012. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed. Ha mesterképzésről van szó akkor nézz utána a Fulbright és a HAESF ösztöndíjaknak.
2012. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Wikipédiára ne adjál, holnap leülők és én is írhatók oda cikket. Szóval az nem 100%.
2012. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!