Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarorszagon a Debreceni...

Magyarorszagon a Debreceni Egyetem- Altalanos orvosi kara vagy a SOTE orvosi kara a jobb? Melyik ad jobb kepzest?

Figyelt kérdés
Szuleim a 90-be koltozek az Allamokba, de en mar itt szulettem Amerikaba, es mivel soha nem voltam meg magyarorszagon, oda szeretnek menni egyetemre. Itt az allamokban 8 eves a kepzes az elokeszitovel egyutt, magyarorszagon hany ev?
2013. máj. 28. 20:29
 1/4 reptoid ***** válasza:

Nem tudom, milyen az amerikai rendszer, itt 6 év képzés van, annak a végén orvosként jössz már ki, de szakorvossá váláshoz még 2 év rezidensség illetve jön még rá a szakorvos képzés.

Én a debrecenire járok, barátaim járnak Pestre is, igazából mikor még kicsik voltunk, akkor ugrattuk egymást ezzel, hoy kié a jobb, már kinőttük. Kevés olyan ember van, aki járt mindkét helyre huzamosabb ideig, szóval szerintem mindenki a magáét gondolja jobbnak, kivéve akkor, ha nagyon utálja :D Nagy különbségek nincsenek.

2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a kerdezo vagyok. itt 8 ev, de abba nincs benne a rezidens ido es a szakorvos, 1 ev elokeszito meg 7 ev egyetem. nekem par ismerosom, akik magyarorszagon tanultak vagy tanulnak, jobban mondjak a Debrecenit, kisseb a varos, sok a kulfoldi es lehet angol nyelven tanulni. hanyad eves vagy?
2013. máj. 29. 17:57
 3/4 reptoid ***** válasza:

Most leszek ötödéves. Hát én itt születtem Debrecenben, de éltem Budapesten is egy darabig, nekem azért Budapest jobban bejön, mint város, de persze ebben nyilván benne van, hogy Debrecent ismerem töviről hegyire :)


Igaz, sok a külföldi, igazából többen is vannak, mint a magyarok. És ahogy figyeltük, nekik azért könnyebb is a követelmény kicsit. Persze náluk soknak nem anyanyelve az angol, szóval megérteni is nehezebb az elején nekik. De szerintem a sotén is biztosan vannak külföldiek.

A magyar diplomával (sotés vagy debreceni mindegy) viszont nem tudsz Amerikában dolgozni közvetlenül, mindenféle vizsgákat kell letenni hozzá.

Én inkább a magyar nyelvű képzést ajánlanám azért. A TOK-osoknak (Térítéses OrvosKépzés - a külföldiek) szerintem azért nehezebb, oké hogy az oktatók is jól tudnak angolul, de azért magyarul csak könnyebb bármit megkérdezni tőlük.

2013. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a kerdezo vagyok. beszelek magyarul, de a kiejtesem rossz, amerikaba szulettem, soha nem eltem magyarorszagon. angol nyelvu iskolaba jartam, angolul beszelek a haverokkal, csak szuleimmel beszelek magyarul. azert akarok ango nyelvu kepzest, mert az jobban megtudom erteni, mint a magyart. koszonom informacokat
2013. máj. 30. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!