Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy középiskolában...

Igaz az, hogy középiskolában elég egy főiskolai diploma nyelvtanárnak? Nem kell egyetemi végzettség?

Figyelt kérdés
Kollégáim 9-14. évfolyamig tanítanak egy középsuliban és csak főiskolai diplomájuk van, nekem meg egyetemi kell infóból.
2009. okt. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek olyat, aki főiskolai diplomával tanít középiskolában(nem nyelvet), de neki megmondták, hogy csak akkor taníthat, ha a szakjából megcsinálja az egyetemi kiegészítőt. Tehát ő most párhuzamosan tanít és tanul is.

Középiskolában volt egy nyelvtanárom, akinek főiskolai diplomája volt, mégis taníthatott bennünket. Úgy tudom, neki is megmondták, hogy csinálja meg a kiegészítőt.

Tehát nem tudok biztosat mondani, de itt ez a két valós példa arra, hogy lehet főiskolai diplomával tanítani.

Szabály biztos van erre is...szerintem nem lehetne tanítani, de mondhatják, hogy oké, taníthatsz, de azzal a feltétellel, hogy X időn belül meglesz az egyetemi végzettség is. Ha az igazgató rosszindulatú, akkor mondhatja, hogy egyetemi diploma kell...

2009. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Anyukámnak is főiskolai végzettsége van és tanít, de akkor még a tanár/tanítóképző nem egyetem volt, hanem főiskola, amikor ő diplomázott. Lehet, hogy ezért.
2009. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a matektanárom meg az ofő, aki föcitanár taníthatott, csak nem érettségiztethetett addig, míg nem lett meg az egyetemi kiegészítője.
2009. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyelvet 10. osztályig taníthatnak elvileg főiskolai diplomával (a testvérem francia-biológia szakon végzett, ezért tudom).
2009. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kollégáim közül jó páran több éve (min. 5) tanítanak és érettségiztetnek angolból és németből, de nekik nem mondta az igazgató, hogy meg kell csinálni az egyetemi kiegészítőt. Igaz, önszántukból ketten mennek egyetemre. És 9-14. évfolyamon tanítanak. Ezért furcsálom. Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 7. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
A szabály elvileg az, hogy középiskolában csak egyetemi tanárszakos diplomával lehet tanítani, de lehetnek kivételek. Rangos gimnáziumokba pl semmiképp nem megoldható, gyengébb gimikbe, szakközepekbe meg olyat is felvesznek időnként, akik még hallgatók és nincs meg a diplomájuk. Én ötödéves nyelvszakos vagyok, több "kollégám" is tanít szakközepekben, egyelőre tanárszigorlat meg oklevél nélkül.
2009. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!