Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőmérnöki, Tanári végzettsé...

Építőmérnöki, Tanári végzettség mellé jogász diploma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném elkezdeni a jogász-képzést. Mit gondoltok erről, Ti belevágnátok a helyemben? Amit tudni kell: igencsak kispórolós, enyhe tartozásos képzés várna rám. Jelenleg mérnökként tevékenykedem - sajnos nem túl jó fizetéssel (bár kinek mi a jó..:-/). Jelenleg van munkahelyem, a levelezős képzés még megoldható (egyelőre nézem, hol van szombat-vas. képzés), viszont a munkahely korántsem biztos. 30 felett kezdeném - kis híján 40 leszek mire végzek. Viszont mindig is gondolkoztam a jogon - úgy, hogy eddig valamennyi kihagyott évet mindig egy-egy elszalasztott évként értékeltem. Sajnos most sem úgy állok, hogy biztosan kijelenthessem, hogy problémamentes (anyagi, tárgyi, körülményeket illető) X év vár majd rám....

Ti belevágnátok egy bizonytalan "álomba"??


2011. júl. 29. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Tudod, mostanában jogászból túltermelés van. Ha vannak kapcsolataid és biztosan el tudsz helyezkedni ezzel a diplomával, akkor hajrá, csináld meg. De ha nem, akkor - bármennyire is szeretnéd - csak pénzkidobás.Persze, amit megtanulsz, azt nem vehetik el tőled, az már örökre a tied lesz, csakhát mérlegelj, hogy megéri-e.
2011. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Egy olyan használható szakmát válassz, amivel lesz munkád és tudod mire használni!
2011. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha ez lenne az álmom, belevágnék, de abban a tudatban, hogy csak magánszorgalomból csinálom! Mert 40 felett tapasztalat nélkül friss diplomával dolgozni nem fogsz szerintem abban a szakmában, így is elég telített a piac..

Csodálkozom, hogy mérnökként nem vagy elégedett a fizetéseddel, talán nem a megfelelő helyen dolgozol. A helyedben ha tanulnék, inkább a saját szakmámon belül vagy kiegészítésképpen választanék valamit, ami lehetővé teszik, hogy képzettebb szakember legyek, és így jobban fizető álláshoz jussak..

2011. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
a jogászoknál kihalálos alapon megy a praxis. valószínű h évekig csak csicska leszel egy irodában. persze lehet szerencséd is,ha például cégjogásznak mész,de.. én csak akkor csinálnám meg ha mellette meglenne mindenem-mármint állás,pénz-h ha mégse jön össze ne legyen gond,szóval nem építenék rá.inkább a mérnöki-tanári vonalon mennék tovább
2011. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A mérnöki területen szerintem több lehetőséged lehet, mint a jogászival.


Ráadásul jogászként a sima diplomával még nem sokra mész, majd utána jön a gyakorlat, szakvizsgák.

2011. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Ha bírod munka mellett, akkor miért ne?
2011. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Na, látom, wikin is fent van, ezt beleszámoltad még?


A jogi egyetem elvégzést követően ugyanis még nem végezhet önálló jogi munkát a jogász, csak az ún. jogi szakvizsga sikeres letételét követően. A jogi szakvizsgára való jelentkezés előfeltétele viszont a legalább 3 éves jogi szakmai gyakorlat megléte.

És utána jön a szakvizsga (arra számolj rá még 1 évet! komolyan).


[link]


Tényleg nem is értem.

A jelenlegi szakmád annyival szebb és értékesebb szerintem. Ha ezen a területen fejlesztenéd magad tovább, sokkal többet érhetne..

2011. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem beleszámolta... Mérnökként is éveket kell szopni a jogosultsághoz. Fogalmam sincs, hogy jó lenne-e neked belekezdeni. Én is építőmérnök leszek, szóval inkább nem adok tanácsot XD


Azt megkérdezhetem, hogy melyik szakirányt csináltad? Vagy hogy egyáltalán melyik érdemes? Össze-vissza magyaráznak nekünk a tanszékek, hogy az ő szakirányuk a legjobb, legtöbb állás, legjobb fizetés stb... Közben meg tudjuk már, hogy nincsenek olyan jó esélyeink, mint ahogy azt reklámozzák az egyetemen.

2011. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat - azok fényében néhány dolgot nyomatékosítanék:


1. Már van diplomám - mérnöki, szv. nem csak-és kizárólag jogászra támaszkodnék, szv. az ilyen "jogász túltelítettség van" válaszokat nem tudom értékelni..., lévén, hogy nem kívánom eddigi XXX-évemet sem kidobni a későbbiek során sem...


2. A második hsz.-ó válasza 1. pont tükrében nem differens - lévén, hogy javaslatának megfelelő végzettséggel tul.képp már rendelkezem...


3. a javaslat első fele gyak. ua....- lehet rosszul fogalmaztam, én nem kívánom feladni a mostani "életvonalamat" - csupán arra vonatkozna a kérdésem, hogy megéri-e egy vágyálom teljesülése, a 40 éves korhatárt és anyagi áldozatokat tekintve "kiegészítenem magamat" egy jogi tudással...- ami még egyszer hangsúlyozom, minden egyes év úgy érzem egy újabb, amelyet elszalasztottam...


Nektek nem szokott olyan lenni, hogy visszagondoltok a fiatalabb korotokra, és sajnáljátok, amit akkor elmulasztottatok??? :-/ Én úgy érzem, most van az a pont, amikor pont itt állok...a palló előtt...Úgy érzem, hogy rá kell lépnem...., vagy örökre bánni fogom h. most nem tettem meg, és XXXXX évesen magamat fogom hibáztatni.... :-/


Viszont a másik oldalon ott a lényegében kidobott pénz, az 5+x éves szenvedés, a bizonytalanság....

Egyáltalán, mennyit is ér meg egy álom...???


A jelenlegi költségeket tekintve 3milliót??? - drága álom?? :-/


Végül: a fizetésem nem a legjobb-tudod sajna a mérnöki vonalokon is pangás van, csak azzal a különbséggel h. mi jellemzően nem 700-800-an jelentkezünk egy állásra, hanem átlag 40-50-en...., ami ha a lényeget nézzük, voltaképpen nem sok különbséget is jelent... :-/

Szv. tévhit, hogy a mérnöki diploma kánaán...


Más: a terveknél egy építőipari cég jogi képviseletére is gondoltam....pl. - így azért pl. ez később sztm verhetetlen kombo lenne...

2011. júl. 29. 23:46
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem mondta senkia, h a mérnöki meló kánaán.


Szóval, összesen kb. 9 év.

És ebből 3 év jogi területen szakmai gyakorlat, csak akkor szakvizsgázhatsz. Tudod már, hogy hol, hogyan dolgoznál? Akkor fel kell adnod még a jelenlegi melódat is...


Ez nem lebeszélés, csak kíváncsiságból kérdezem :))

2011. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!